Со веселата глина обликувајте го својот лик од фантазијата! 34% попуст на едукативен сет со кои ќе можат вашите деца да ги учат боите и форми со употреба на глина од Jumping Clay во вредност од 888 ден. по цена од 588 ден.

Цена

588 ден.

Вредност

888 ден.

Попуст

34%

Заштеда

300 ден.

 • Љубљанска 4, ТЦ Сити Мол, 3 спрат, Скопје

  Одведи ме таму

  070 268 858, 078 309 559

  jumpingclayskopje@yahoo.com

Добивате

Едукативен сет со кои ќе можат вашите деца да ги учат боите и форми со употреба на глина

Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.07.2019 до 30.09.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Подигнувањето на производот со попуст се врши директно во продавницата Jumping Clay во City Mall

Опис

Од 2016 година Џампинг Клеј, дооел е единствена и ексклузивна мастер франшиза за Македонија. Со тоа, единствен франшизодавач за франшиза за цела Македонија.

Jumping Clay "Направи сам" сетовите овозможуваат обликување на фигури на најлесен можен начин. Во секој сет се наоѓа прирачник за обликување, како и алатки и додатни материјали со чија помош ќе ја обликувате својата фигура. Децата ќе стекнат чувство дека постигнале многу, кога од деловите од сетот сами ќе ја направат својата весела фигура.

Сите креативни сетови се состојат од богата палета на Jumping Clay бои кои се поизразени во однос на другите глини за обликување. Со мешање на основните бои од Jumping Clay глината може да се добие било која боја од спектарот.

Зошто Jumping Clay?

 • Потполна безбедност
  Jumping Clay глината ги има поминато сите најважни меѓународни тестови за квалитет и сигурност, како што се Q-MARK, SGS, CE и TRA, во кои е третирана како храна, токму затоа што е наменета за деца
 • Креативност
  Самостојно размислување и употреба на имагинацијата низ обликувањето на составните делови на фигурите го поттикнуваат размислувањето, аналитичките вештини и креативноста
 • Интелигенција
  Процесот на моделирање и соединување на различните облици ја развива свеста за просторот, со што поттикнува математичко и тродимензионално размислување
 • Концетрација
  Набљудувањето на предметите ја развива способноста за внимание, а фокусирањето на составувањето на деловите ја поттикнува концентрацијата
 • Спретност
  Употребата на Jumping Clay глината ги стимулира сетилата и го потикнува мисловниот процес, со што се развива координацијата на очите и рацете, како и развојот на моторичките вештини и способности
 • Уметнички вештини
  Создавањето на специфични бои и облици ја развива смислата за бои и рамнотежа и се поттикнува уметничкиот талент и одново ја буди имагинацијата
 • Самодоверба
  Развивајќи и реализирајќи ги сопствените идеи, се негува индивидуалноста и расте самодовербата
 • Иновативност
  Употребата на Jumping Clay глината поттикнува љубопитност, перцепција и поинаков начин на размислување
 • Еластичност
  Името на Jumping Clay глината потекнува од нејзината еластичност. Неверојатно е лесна и може да отскокнува во својот мек и цврст облик
 • Практичност
  Не се рони, ниту се лепи по рацете - чиста е, мека и лесно се обликува. Може да се користи без лепило заради својата висока способност за припојување, а обликуваните предмети трајно го задржуваат својот облик
 • Совршен материјал
  Jumping Clay е глина со мала тежина, се топи во вода и потполно е безопасна по здравјето. Една од главните состојки е наносреброто, благодарение на кое, на глината не се лепат никулци
 • Богата палета на бои
  Боите на Jumping Clay глината се изразени во однос на другите глини за обликување. Со мешањето на основните бои на Jumping Clay глината може да се добие било која боја од спектарот
 • Природно сушење
  Jumping Clay глината не е потребно да се пече во печка. Се суши од воздухот и природно се стврднува без пукнатини
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.