Kids Week! 23% попуст на фигури за торта во посакуваниот облик од еколошката нетоксична глина од Jumping Clay

450 ден.

350 ден.

Преостанато време

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • Љубљанска 4, ТЦ Сити Мол, 3 спрат, Скопје

  Одведи ме таму

  070 268 858, 078 309 559

  jumpingclayskopje@yahoo.com

Добивате

Глината е трајна, нетоксична, еколошка и gluten free!

Фигурите (Голема или мала) може да ги добиете во вашиот посакуван облик кој ќе одговара со вашата торта.

Опции на понудата:

Мала фигура 450 ден. 350 ден.
Голема фигура 900 ден. 690 ден.

Опис

Еколошката глина Jumping Clay ги поседува сите сертификати за нетоксичност и затоа може да се користи за деца од сите возрасти. Фигурите се трајни и може да останат како украси за вашите деца.

Од 2016 година Џампинг Клеј дооел е единствена и ексклузивна мастер франшиза за Македонија. Со тоа е единствен франшизодавач за франшиза за цела Македонија.

Зошто Jumping Clay?

 • Потполна безбедност
  Jumping Clay глината ги има поминато сите најважни меѓународни тестови за квалитет и сигурност, како што се Q-MARK, SGS, CE и TRA, во кои е третирана како храна, токму затоа што е наменета за деца
 • Креативност
  Самостојно размислување и употреба на имагинацијата низ обликувањето на составните делови на фигурите го поттикнуваат размислувањето, аналитичките вештини и креативноста
 • Интелигенција
  Процесот на моделирање и соединување на различните облици ја развива свеста за просторот, со што поттикнува математичко и тродимензионално размислување
 • Концетрација
  Набљудувањето на предметите ја развива способноста за внимание, а фокусирањето на составувањето на деловите ја поттикнува концентрацијата
 • Спретност
  Употребата на Jumping Clay глината ги стимулира сетилата и го потикнува мисловниот процес, со што се развива координацијата на очите и рацете, како и развојот на моторичките вештини и способности
 • Уметнички вештини
  Создавањето на специфични бои и облици ја развива смислата за бои и рамнотежа и се поттикнува уметничкиот талент и одново ја буди имагинацијата
 • Самодоверба
  Развивајќи и реализирајќи ги сопствените идеи, се негува индивидуалноста и расте самодовербата
 • Иновативност
  Употребата на Jumping Clay глината поттикнува љубопитност, перцепција и поинаков начин на размислување
 • Еластичност
  Името на Jumping Clay глината потекнува од нејзината еластичност. Неверојатно е лесна и може да отскокнува во својот мек и цврст облик
 • Практичност
  Не се рони, ниту се лепи по рацете - чиста е, мека и лесно се обликува. Може да се користи без лепило заради својата висока способност за припојување, а обликуваните предмети трајно го задржуваат својот облик
 • Совршен материјал
  Jumping Clay е глина со мала тежина, се топи во вода и потполно е безопасна по здравјето. Една од главните состојки е наносреброто, благодарение на кое, на глината не се лепат никулци
 • Богата палета на бои
  Боите на Jumping Clay глината се изразени во однос на другите глини за обликување. Со мешањето на основните бои на Jumping Clay глината може да се добие било која боја од спектарот
 • Природно сушење
  Jumping Clay глината не е потребно да се пече во печка. Се суши од воздухот и природно се стврднува без пукнатини

УСЛОВИ

 • Купонот може да се искористи од 04.09.2019 до 30.09.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Подигнувањето на производот со попуст се врши директно во продавницата Jumping Clay во City Mall
 • Задолжителна е претходна резервација 7 дена порано.
 • Малата фигура е отприлика 10cm, а големата отприлика 15cm. Големината зависи од количината на глина потрошена за фигурата да се направи и може да варира зависно од самиот облик на фигурата. Пред купување на купонот консултирајте се со компанијата за изгледот на посакуваната фигура и ќе добиете информација колкава фигура треба да купите.

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 04.09.2019 до 30.09.2019
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.