Адреналинска авантура во Демир Капија! 19% попуст на качување на карпа во Демир Капија од Rock Land Camp во вредност од 3700 ден. по цена од 2990 ден.

img

Цена

2990 ден.

Вредност

3700 ден.

Попуст

19%

Заштеда

710 ден.

Преостанато време

Купени: 1

Добивате

Незаборавна авантура на карпите во Демир Капија!

Одличната локација на кањонот ви овозможува искачување по крпите во секое време од денот и покрај жешката сезона!

Во понудата е вклучено:

 • Најдобар меѓународен инструктор
 • Опрема

Атракцијата е достапна скоро за сите групи и возрасти!

Потребно е да имате:

 • Комфорна спортска опрема
 • Вода за пиење

*Времетраење на турата: околу 3 часа

*Можно е искачување со максимум 4 членови во една тура

*Инструктор и тренер: Александр Кленов (лиценциран инструктор со лиценца од Спортска Качувачка Федерација и Агенција за млади и спорт)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 31.07.2021 до 15.11.2021
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на телефон 070/343-401
 • Договор за збирно место се врши директно при резервација
 • Можно е искачување со минимум 1 и максимум 4 членови во една тура
 • Во понудата не е вклучен превоз до Демир Капија и до место на качување
 • Возраст: над 7 години (за деца задолжително е присуство на родители)
 • Доколку не го искористите купонот до предвидениот рок истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Демир Капија е едно од најдобрите места во Македонија за качување, алпинизам, трекинг, риболов и други активности на отворено.

Планини, карпи, реки, езера, пештери, вкусна храна, одлично локално вино, добро време и гостопримливи луѓе - ќе ја направат вашата посета на Демир Капија незаборавна.

Инструктор и тренер: Александар Кленов

Иако прв пат кањонот во Демир Капија беше искачен (според наши информации) во 1974 година, карпите ги привлекуваат спортистите особено последниов период, а најактивно оваа област се развиваше во последните пет години. Бројот на правци и сектори се зголеми толку брзо и сега, за алпинисти и туристи има хостел и место за кампување „Rock land camp“.

 Сега има 14 сектори за спортско качување (повеќе од 200 рути со различна категорија на тешкотии од 4 до 8) и бесконечен потенцијал за старите и новите TRAD рути.

Ние добро ја знаеме областа, атракциите и најдобрите места. Ние ќе ви помогнеме со шатл-услуги, сместување во кампување, хостел или хотел и ќе ви помогнеме за вашите спортски активности и рекреација.

Ние ќе сториме сè за да се осигураме дека ќе поминете незаборавни одмори и авантури на нашето интересно и пријатно место.

Добредојдовте!       

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.