Вкусна храна во пријатен амбиент! До 60% попуст на јадење по избор: полнет стек, пилешко во сос од кари или плескавица тарапана во Кафана Тарапана

РАСПРОДАДЕНО

Вкусна храна во пријатен амбиент! До 60% попуст на јадење по избор: полнет стек, пилешко во сос од кари или плескавица тарапана во Кафана Тарапана

Цена

89 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

220 ден.

Попуст

60%

Заштеда

131 ден.

Купени : 82

 • Ул. Борис Трајковски бр.10, Скопје

 • 078 250 996

 • tarapana.skopje@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 08:00 - 00:00 Саб: 08:00 - 01:00

Добивате

Јадење по избор:

 • Полнет пилешки стек (250г. кашкавал, кисели краставички, печурки) + гарнир пекарски компир/помфрит, цена: 180 ден. 89 ден.
 • Пилешко во сос од кари (250г) + гарнир пекарски компир/помфрит, цена: 180 ден. 89 ден.
 • Плескавица тарапана (250г. кулен, печурки, кашкавал, сланина), цена: 220 ден. 89 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.02.2018 до 24.03.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи само за во ресторанот, не важи "за носење"
 • Купонот може да се користи секој ден освен петок и сабота по 19 часот

Опис

Кафана Тарапана e совршено место за уживање, со опуштена атмосфера, староградска музика за душа и рецепти верни на традиционалната македонска кујна. Доколку сакате врвни специјалитети на скара и свежи салати од македонски производи ова е вистинското место за вас.
Менаџментот на кафаната и професионално обучениот персонал ќе се погрижат да добиете професионална и квалитетна услуга.

Кафаната располага со комфорен и удобен ентериер, како и пријатна атмосфера кои ќе ви овозможат да се чувствувате како да сте дома.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ