Недела на храна #СкопјеГурман! Врвни специјалитети на скара! До 48% попуст на скара по избор: бечка шницла, полнет пилешки стек или растурен пилешки/свински ражнич во Кафеана Калабалак Парк

РАСПРОДАДЕНО

Недела на храна #СкопјеГурман! Врвни специјалитети на скара! До 48% попуст на скара по избор: бечка шницла, полнет пилешки стек или растурен пилешки/свински ражнич во Кафеана Калабалак Парк

Цена

119 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

230 ден.

Попуст

48%

Заштеда

111 ден.

Купени : 243

 • Ул.Наум Наумовски Борче Скопје

 • 077 660 209

 • [email protected]

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 00:00 Саб-Нед: 10:00 - 00:00

Добивате

Јадење по избор:

 • Бечка шницла (350г), цена: 230 ден. 139 ден.
 • Полнет пилешки стек (300г), цена: 220 ден. 119 ден.
 • Растурен пилешки/свински ражнич со кашкавал и печурки (350г), цена: 230 ден. 119 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.06.2018 до 21.07.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Купонот важи за во ресторанот, не важи "за носење"
 • Понудата може да се искористи од понеделник до четврток (од 14-20 часот)

Опис

Во срцето на на Градскиот парк во Скопје, кафеана Калабалак е совршено место за уживање, со опуштена атмосфера и рецепти верни на традиционалната македонска кујна. Доколку сакате врвни специјалитети на скара и свежи салати од македонски производи ова е вистинското место за вас.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.