23% попуст на кафемат Indesit UNO + 16 капсули Кимбо кафе + бесплатна достава од Кимбо Македонија во вредност од 5990 ден. по цена од 4590 ден.

Вредност

5990 ден.

Попуст

23%

Заштеда

1400 ден.

Добивате

Кафемат Indesit UNO + 16 капсули Кимбо кафе + бесплатна достава низ цела Македонија

*Вкус на кафе Наполи - кафе печено по традицијата на Наполи со интензивна крема и арома

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.02.2019 до 10.05.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Кафематот работи само со системот УНО на производителите Кимбо и Илли, како и со компатибилни УНО капсули на други производители
 • Бесплатна достава низ цела Македонија!
 • По купување на купонот потребно е да ги испратите купон и пин кодот на е-маил kimbo@espresso.mk заедно со податоците за достава (име и презиме, адреса, контакт број) или да се јавите на 075 204 060

Опис

Карактериски на производот:

 • Кафемат: Indesit UNO
 • висина: 240 мм
 • ширина: 130 мм
 • должина: 360 мм
 • напојување: 220-230V 50-60 Hz
 • притисок; 20 бари
 • резервоар: 1 литар
 • моќност: 1100-1300 W
 • контролирана температура
 • стенд бај по 10 минути

Кафематот Индесит УНО е дизајниран да ги користи најдобрите спецификации на кафе со капсулите на UNO Capsule system. Квалитетен избор на кафе Арабика и Робуста со контролирано и селектирано потекло.

Bистинскиот вкус на Наполитанското кафе сега е достапен за вас. Пробајте и уверете се!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.