Недела на храна #СкопјеГурман! Вкусете вистинска италијанска магија! До 28% попуст на пица по избор: капричиоза, фунги, вегетаријана или маргарита во италијански ресторан Кај Џино

РАСПРОДАДЕНО

Недела на храна #СкопјеГурман! Вкусете вистинска италијанска магија! До 28% попуст на пица по избор: капричиоза, фунги, вегетаријана или маргарита во италијански ресторан Кај Џино

Цена

149 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

200 ден.

Попуст

26%

Заштеда

51 ден.

Купени : 536

 • ГТЦ 1 Кат Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 3121 109, 070 342 191

 • [email protected]

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 00:00 Саб: 09:00 - 01:00Нед: 09:00 - 00:00

Добивате

Пица по избор:

 • Пица капричиоза, цена: 240 ден. 179 ден.
 • Пица фунги, цена: 220 ден. 159 ден.
 • Пица вегетариjана, цена: 240 ден. 179 ден.
 • Пица маргарита, цена: 200 ден. 149 ден.

Опција за Скопско 1+1 гратис: Скопско или Smooth 0.3l, цена: 95 ден.

*Доколку купите купон за Скопско пиво, добивате 1 Скопско гратис!

*Купонот за Скопско 1+1 гратис важи само доколку купите купон за храна од зделката!


Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.06.2018 до 10.07.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна претходна резервација
 • Купоните можете да ги користите секој ден од 18:00 до 24:00 часот
 • Купонот важи само за во ресторанот, не важи за носење
 • За секој купен купон за Скопско пиво, добивате 1 Скопско пиво гратис
 • Колку купони за пиво Скопско купите, толку пива гратис добивате
 • Купонот за Скопско 1+1 гратис важи само доколку купите купон за храна од зделката!

Опис

Постои поговорка која гласи “che mangia bene mangia Italiano“ или “оној кој добро се храни, јаде италијанска храна“.

Најдобриот италијански ресторан "Кај Џино" ве носи во неодоливиот свет на свежа и вкусна италијанска паста по Ваш избор!

За Италијанската кујна

Италијанската кујна е една од најпознатите и најраспространетите кујни во светот. Таа постојано се развивала низ вековите како резултат на бројни социјални и политички промени, со почетоци кои датираат наназад дури до 4-от век п.н.е.

Нејзиното богатство и традиција се особено видливи од фактот што најстарата сочувана книга за рецепти е токму Италијанска, а била напишана во 1-от век п.н.е.

Италијанската кујна изобилува со мноштво на различни состојки кои вклучуваат различни видови на овошја и зеленчук, месо и сосови. Таа е карактеристична по својата екстремна едноставност, со голем број на рецепти кои содржат само 4 до 8 состојки.

Италијанската кујна е најпозната по многубројните видови на тестенини во различни бои, дебелини, должини и форми: пене, макарони, шпагети, таљатели, фусили, лингвини, равиоли, канелони, лазањи се само некои од видовите тестенини кои се составен дел од оваа кујна.

Италијанците препознаваат две основни категории на тестенини, суви и свежи. Сувите тестенини се прават исклучиво од дурум брашно, се конзумираат “al dente“, односно малку потврди или не премногу варени и имаат рок на траење од околу 2 години.

Свежата тестенина може да се чува само неколку дена и тоа во фрижидер. Секако, различните видови на сирења и вино се исто така составен дел од скоро секоја италијанска трпеза.

Италија произведува (во 20 различни региони) најголемо количество на вино во светот, но е воедно и најголемиот светски потрошувач. Практично не постои италијанска трпеза на која не се наоѓа барем едно шише вино.

Затоа ви препорачуваме оваа вкусна порција да ја збогатите со чаша прекрасно вино од понудата на Ресторан "Кај Џино".

Уживајте со вашите пријатели или семејство во прекрасно гурманско искуство!

Ресторан "Кај Џино" - прв италијански ресторан, лоциран во центарот на градот, со пријатна атмосфера, професионална услуга и врвна кујна.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.