#СкопјеГурман! Вкусете вистинска италијанска магија! До 28% попуст на пица по избор: капричиоза, фунги, вегетаријана или маргарита во италијански ресторан Кај Џино

Цена од

149 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

200 ден.

Попуст

26%

Заштеда

51 ден.

Купени: 877

 • Kaj Gino - Italianski Restoran, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  02 3121 109, 070 342 191

  [email protected]

Добивате

Опции на понудата:

Пица капричиоза 240 ден. 179 ден.
Пица фунги 220 ден. 159 ден.
Пица вегетариjана 240 ден. 179 ден.
Пица маргарита 200 ден. 149 ден.
Скопско или Smooth 0.3l (1 + 1 гратис) 95 ден.

*Доколку купите купон за Скопско пиво, добивате 1 Скопско гратис!

*Купонот за Скопско 1+1 гратис важи само доколку купите купон за храна од зделката!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.06.2019 до 10.07.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна претходна резервација
 • Купоните можете да ги користите секој ден од 18:00 до 24:00 часот
 • Купонот важи само за во ресторанот, не важи за носење

Опис

Постои поговорка која гласи “che mangia bene mangia Italiano“ или “оној кој добро се храни, јаде италијанска храна“.

Најдобриот италијански ресторан "Кај Џино" ве носи во неодоливиот свет на свежа и вкусна италијанска паста по Ваш избор!

За Италијанската кујна

Италијанската кујна е една од најпознатите и најраспространетите кујни во светот. Таа постојано се развивала низ вековите како резултат на бројни социјални и политички промени, со почетоци кои датираат наназад дури до 4-от век п.н.е.

Нејзиното богатство и традиција се особено видливи од фактот што најстарата сочувана книга за рецепти е токму Италијанска, а била напишана во 1-от век п.н.е.

Италијанската кујна изобилува со мноштво на различни состојки кои вклучуваат различни видови на овошја и зеленчук, месо и сосови. Таа е карактеристична по својата екстремна едноставност, со голем број на рецепти кои содржат само 4 до 8 состојки.

Италијанската кујна е најпозната по многубројните видови на тестенини во различни бои, дебелини, должини и форми: пене, макарони, шпагети, таљатели, фусили, лингвини, равиоли, канелони, лазањи се само некои од видовите тестенини кои се составен дел од оваа кујна.

Италијанците препознаваат две основни категории на тестенини, суви и свежи. Сувите тестенини се прават исклучиво од дурум брашно, се конзумираат “al dente“, односно малку потврди или не премногу варени и имаат рок на траење од околу 2 години.

Свежата тестенина може да се чува само неколку дена и тоа во фрижидер. Секако, различните видови на сирења и вино се исто така составен дел од скоро секоја италијанска трпеза.

Италија произведува (во 20 различни региони) најголемо количество на вино во светот, но е воедно и најголемиот светски потрошувач. Практично не постои италијанска трпеза на која не се наоѓа барем едно шише вино.

Затоа ви препорачуваме оваа вкусна порција да ја збогатите со чаша прекрасно вино од понудата на Ресторан "Кај Џино".

Уживајте со вашите пријатели или семејство во прекрасно гурманско искуство!

Ресторан "Кај Џино" - прв италијански ресторан, лоциран во центарот на градот, со пријатна атмосфера, професионална услуга и врвна кујна.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.