Дестинација Македонија! Незаборавна друштвена авантура! 50% попуст на изнајмување на кајак на река Треска + елек и основна обука од инструктор Лазар Поповски од Kayak Adventures во вредност на 500 ден. по цена од 250 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Дестинација Македонија! Незаборавна друштвена авантура! 50% попуст на изнајмување на кајак на река Треска + елек и основна обука од инструктор Лазар Поповски од Kayak Adventures во вредност на 500 ден. по цена од 250 ден.

Цена

250 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

500 ден.

Попуст

50%

Заштеда

250 ден.

Купени : 12

Добивате

Кајакарење на реката Треска и обука од Лазар Поповски Kayak School и Kayak adventures

 • Кајакарење на реката Треска во Кањон Матка (30-45 мин)
 • Обука за кајакарење од четирикратниот олимпиец Лазар Поповски (15 мин)
 • Опрема за кајакарење (елек, кајак, весла)
 • Придружба од инструктор

*Правилата за учесници на кајакарски активности може да ги видите ТУКА

Mastercard Бонус: Купи го овој купон со Mastercard картичка и добиј го по специјална Mastercard цена од 237 ден

* Разликата ќе ти биде вратена во твојата Grouper торбичка


Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.09.2018 до 11.11.2018
 • Задолжителна резервација на термин 3 дена однапред
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите резервација на 071 200 200 или [email protected]
 • По купување на купонот испратете го заедно со вашите контакт информации на [email protected] за да ја потврдите резервацијата
 • Понудата важи за минимум 2 лица, односно потребно е да купите минимум 2 купони
 • Кајакарењето е во пар во кајак двосед
 • Организацијата и локацијата се во договор со компанијата
 • Потребно е да се носите вода, крема за сончање, капа, маичка, соодветна облека и обувки за активности на вода
 • Доколку сте резервирате термин, а не дојдете на турата, купонот пропаѓа и средствата не може да бидат вратени
 • Во случај на неповолни и/или опасни временски услови, организаторот има право да ја откаже или одложи турата и купонот ќе може да се искористи во следен слободен термин по договор
 • Mastercard е спонзор на кампањата Дестинација Македонија. Секоја зделка купена со Mastercard картичка ја добивате по специјална Mаstercard цена.

Опис

На само 15-на километри од центарот на Скопје, во прекрасното опкружување на кањон Матка, ве очекува авантура и ново адреналинско доживување.

Зошто да не ја пропуштите оваа понуда?

 • Затоа што ќе добиете професионална обука и ќе научите нова вештина – кајакарење од инструкторот и олимпиец Лазар Поповски
 • Затоа што ви овозможува да ја истражите и доживеете убавината на кањонот Матка од една нова перспектива, од коритото на прекрасната река Треска
 • Затоа што истовремено ќе спортувате, ќе уживате, ќе се дружите, ќе бидете исполнети со возбуда и адреналин и ќе се збогатите со уште едно, ново, феноменално искуство

Ново во Kayak Adventures – совршена понуда за големи друштва и team building активности: веслање на езерото Козјак и пикник кај “Рибарски колиби“. Турата е наменета за групи од 10 до 20 лица и вклучува веслање до “Рибарски колиби“, пикник и дружба и враќање со чамец со мотор.

Повеќе за кајаците може да видите ТУКА

Видеото можете да го погледнете ТУКА

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.