ЗЛАТНА ЗДЕЛКА: Највкусните торти од КАНЕЛА! До 40% попуст на торта по избор: ролат торта (чоколадна или ројал), округла торта (примавера или нутела), или декорирана/принт торта

РАСПРОДАДЕНО

ЗЛАТНА ЗДЕЛКА: Највкусните торти од КАНЕЛА! До 40% попуст на торта по избор: ролат торта (чоколадна или ројал), округла торта (примавера или нутела), или декорирана/принт торта

Цена

365 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

560 ден.

Попуст

37%

Заштеда

215 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени : 1430

 • Порта Рузвелтова Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 3077 017

 • [email protected]

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 20:00 Саб: 09:00 - 20:00
 • Бул. Јане Сандански бр. 109/2 (позади Vero) Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • Одведи ме таму

 • 02 2444 424, 02 2444 494

 • ул. Ѓорче Петров, зграда бр. 1 Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • Одведи ме таму

 • 02 2044 253

 • ул. Сава Ковачевиќ бр.2 Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • Одведи ме таму

 • 02 2778 202

Добивате

Ролат торта (15 - 20 парчиња) со вкус по избор:

 • Чоколадна, цена: 560 ден. 365 ден.
 • Ројал, цена: 580 ден. 385 ден.

Округла торта (до 25 парчиња) со вкус по избор:

 • Примавера, цена: 580 ден. 420 ден.
 • Нутела, цена: 580 ден. 420 ден.

Декорирани или принт (округла форма до 25 парчиња) со вкус по избор:

 • Примавера, цена: 1150 ден. 770 ден.
 • Нутела, цена: 1100 ден. 715 ден.

Декорирана или принт торта (округла или срце) во големина и вкус по избор:

 • Мала чоколадна (до 18 парчиња), цена: 1000 ден. 690 ден.
 • Мала ројал (до 18 парчиња), цена: 1100 ден. 770 ден.
 • Голема чоколадна (35-40 парчиња), цена: 1600 ден. 999 ден.
 • Голема ројал (35-40 парчиња), цена: 1700 ден. 1105 ден.

* Moжете да изберете од декорираните торти прикажани во галерија
** Доколку изберете опција ПРИНТ на торта потребно е да ја контактирате продавницата од која сакате да ја подигнете тортата
*** Натписот на тортата може да се смени по желба
**** Доколку изберете торта со принт натписот и декорацијата на тортата (шлаг или чоколадо) е по ваш избор


Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.02.2017 до 10.03.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна нарачка минимум 3 дена однапред
 • Може да се подигне од било која локација на Канела (Аеродром, Капиштец, Порта Влае, К.Вода)
 • Moжете да изберете од декорираните торти прикажани во галерија
 • Доколку не се подигне тортата на договорениот (нарачаниот) датум, немате право на втора нарачка и купонот се смета за употребен!
 • Доколку изберете опција ПРИНТ на торта потребно е да ја контактирате продавницата од која сакате да ја подигнете тортата
 • Натписот на тортата може да се смени по желба
 • Доколку изберете торта со принт натписот и декорацијата на тортата (шлаг или чоколадо) е по ваш избор

Опис

За да биде роденденот целосен секако е незамисливо да се прославува без некое слатко задоволство. Токму затоа со оваа Златна зделка ве водиме во царството на тортите! За било каква прослава, за на гости, со повод, без повод или чисто онака зошто душата ви бара - добра торта е секогаш одлична идеја.

Одберете го Вашиот омилен вкус од најбараните ролат торти: нутела, ројал, чоколадна или примавера. Ако е со посебен повод со доплата од само 100 ден персонализирајте ја Вашата торта со декорација и натпис или пак одберете една од декорираните торти со локум.

Состав на тортите:

Ројал:

 • Tесто: мелени бадеми и ореви, брашно, шеќер, јајца
 • Фил: бело чоколадо, јајца, путер

+ декорација од млечно чоколадо и шлаг

Чоколадна:

 • Тесто: мелени ореви, брашно, шеќер, јајца
 • Фил: темно чоколадо, шеќер, путер, јајца

Нутела:

 • Фил домашен нутела крем и чоколадо
 • Тесто: јајца, шеќер, брашно, чоколадо, путер

Примавера:

 • Фил: чоколаден крем и вишна
 • Тесто: јајца, шеќер, брашно, чоколадо, путер

Прво ги бараш на контакт бројот и не одговараат на повик..па "фаќаш" врски за да кренат. А кога конечно после ургенции ќе кренат, се обидов да нарачам 3 дена порано, па ме одбија дека не можат да подготват на време. Фала, има други кој можат..лош однос!!

Член на Grouper од: 22-01-2011
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ