Одберете го Вашиот омилен вкус на торта од слаткарница "Канела"! 40% попуст на торта со вкус по избор: ројал, чоколадна или еклер торта

РАСПРОДАДЕНО

Одберете го Вашиот омилен вкус на торта од слаткарница "Канела"! 40% попуст на торта со вкус по избор: ројал, чоколадна или еклер торта

Цена

300 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

500 ден.

Попуст

40%

Заштеда

200 ден.

Купени : 874

 • Порта Рузвелтова Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 3077 017

 • [email protected]

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 20:00 Саб: 09:00 - 20:00
 • Бул. Јане Сандански бр. 109/2 (позади Vero) Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • Одведи ме таму

 • 02 2444 424, 02 2444 494

 • ул. Ѓорче Петров, зграда бр. 1 Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • Одведи ме таму

 • 02 2044 253

 • ул. Сава Ковачевиќ бр.2 Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • Одведи ме таму

 • 02 2778 202

Добивате

Торта со вкус по избор:

 • Ројал 580 ден. 348 ден.
 • Чоколадна 560 ден. 336 ден.
 • Еклер торта (со ванилин или чоколаден крем) 500 ден. 300 ден.

Големина на тортата:

 • 15 - 18 парчиња ројал и чоколадна
 • 11-14 парчиња еклер торта

(во зависност од тоа како ќе се исечат)


Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.06.2014 до 15.08.2014
 • Потребна е претходна нарачка на тортата (2 до 3 дена пред подигнувањето)
 • Задолжително е приложување на испечатен купон.
 • Може да се подигне од било која локација на Канела (Аеродром, Капиштец, Порта Влае, К.Вода)
 • Доколку не се подигне тортата на договорениот (нарачаниот) датум, немате право на втора нарачка и купонот се смета за употребен!

Опис

Одберете го вашиот омилен вкус на торта од “Канела” и споделете слатки моменти со вашето семејство или пријатели !

Канела веќе дваесет години гради успешна приказна, препознатлива по своите торти и колачи кои се спој на традиција, долгогодишно искуство и квалитетни суровини. Креативноста и љубовта кон слатките е преточена во прекрасните форми и вкусови изведени мајсторски од страна на тимот кој со задоволство работи за своите потрошувачи.

Состав на тортите:

- Ројал:

 • Тесто: мелени бадеми и ореви , брашно,шеќер, јајца
 • Фил: бело чоколадо, јајца , путер + декорација од млечно чоколадо и шлаг

- Чоколадна:

 • Тесто: мелени ореви, брашно, шеќер, јајца
 • Фил: темно чоколадо, шеќер, путер, јајца

- Еклер торта (2 варијанти):

 • Тесто: брашно, јајца
 • Фил: ванила или чоколаден крем
 • Прелив од малина или чоколадо + декорација со мелени ореви

Член на Grouper од: 31-01-2011

Член на Grouper од: 31-01-2011
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ