2 ја следат оваа компанија


КАНОИЛ® 7% CBD 10 ml

837 ден.

Опис

КАНОИЛ® 7% CBD масло е маслен екстракт од растението канабис или коноп, што е едногодишно тревесто растение.

КАНОИЛ® 7% CBD маслото од коноп содржи THC (9-delta tetrahydrocannabinol) количини  под 0,2%.

Позитивни ефекти при употреба на КАНОИЛ® 7% CBD маслото од коноп се манифестираат и при:

−Состојби на стрес, анксиозност, нервоза, депресија, мускулни спазми;

−Се користи против гадење и повраќање, посебно за време на  хемо или зрачна терапија кај малигните заболувања, помага во одржување на балансот на цревната флора;

−Ублажува состојби на болка од различно потекло, зарaди неговото противвоспалително дејство.

Може да се употребува и при превенција од кардиоваскуларни болести – помага при регулирање на крвниот притисок, ја подобрува работата на срцето, делува кардиопротективно, може да помогне во регулирање на  покачени концентрации на липиди и холестерол во крвта, може да помогне во регулирање на  покачена концентрација на гликоза во крвта.

ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА

КАНОИЛ® 7% CBD маслото од коноп се зема со капнување под јазик.

Пред употреба треба  добро да се протресе. Пред употреба, шишенцето со маслото треба да се загрее со држење во дланките и убаво да се промеша.

Возрасни
КАНОИЛ® 7% CBD маслото од коноп се употребува 2 пати на ден.
Се капнуваат 5 капки под јазикот и се задржуваат околу 60 секунди пред да се голтне.

Деца до 14 години
КАНОИЛ® 7% CBD маслото од коноп се употребува еднаш дневно.
Се капнуваат 2-3 капки под јазикот и се задржуваат околку 60 секунди пред да се голтне.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

  • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
  • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
  • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
  • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.