2 ја следат оваа компанија


КАНОИЛ® БИО 15% CBD

1609 ден.

Опис

КАНОИЛ® БИО е маслен раствор, спреј за перорална употреба, кој содржи маслен екстракт од растението коноп (канабис) и масло од семе од коноп. Маслениот раствор е со докажано отсуство на пестициди и хербициди.

КАНОИЛ® БИО содржи THC (9-delta tetrahydrocannabinol) во количинa  под 0,2%.

Позитивни ефекти при употреба на КАНОИЛ® БИО се манифестираат и при:

 • Состојби на стрес, анксиозност, нервоза, депресија, мускулни спазми;
 • Гадење и повраќање, посебно за време на хемо или зрачна терапија кај малигните заболувања;
 • Нарушен баланс на цревната флора;
 • Хронична болка (главно болка поврзана со нервниот систем, на пр. предизвикана од оштетен нерв, фантомска болка, фацијална невралгија или хронична болка која перзистира по опоравување од херпес зостер).

Може да се употребува и за:

 • Превенција на кардиоваскуларни болести: помага при регулирање на крвниот притисок, ја подобрува работата на срцето и делува кардиопротективно;
 • Помага во регулирање на покачени концентрации на липиди и холестерол во крвта (зголемено ниво на масти во крвта);
 • Помага во регулирање на покачена гликемија (зголемено ниво на шеќер) во крвта, посебно кај лица со дијабетес;
 • Подобрување на општа здравствена состојба при Паркинсонова болест;
 • Ублажување на когнитивни нарушувања при Алцхајмерова болест;
 • Позитивно влијание при појавување на симптоми на Кронова болест;
 • Намалување на воспаление и болка при ревматоиден артритис.

ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА

КАНОИЛ® БИО маслениот раствор во форма на спреј овозможува едноставна и брза употреба.

КАНОИЛ® БИО спрејот е наменет за сублингвална употреба (се испрскува под јазик).

Со употребата на КАНОИЛ® БИО под јазик се овозможува абсорбција на Cannabidiol (CBD) директно во крвта и побрзо обезбедување на повисоки концентрации на CBD во системската циркулација.

Предноста од испрскувањето под јазик е можноста за поедноставно прилагодување на на дозата при нејзино постепено зголемување(ако е потребно).

Единечната спреј доза има волумен од околу 200 μl  со кој се обезбедува околу 30 mg CBD.

Пред употреба треба добро да се протресе.

КАНОИЛ® БИО се испрскува под јазик со обичен притисок на пумпицата и по испрскувањето се задржува околу 60 секунди пред да се голтне.

При употребата на КАНОИЛ® БИО спрејот под јазик може да се почувствува специфичен вкус кој произлегува од природните составни компоненти на билката канабис.

Употреба кај возрасни и деца над 14 години: еднаш до двапати на ден по едно испрскување.

Употреба кај деца до 14 години: се препорачува едно испрскување дневно.

КАНОИЛ® БИО не содржи глутен и лактоза.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.