2 ја следат оваа компанија


- 30%

КАНОИЛ® БИО 2000 mg CBD

2213 ден.

1549 ден.

Преостанато време

Опис

КАНОИЛ® БИО е маслен раствор, спреј за перорална употреба, кој содржи маслен екстракт од растението коноп (канабис) и масло од семе од коноп. 

КАНОИЛ® БИО содржи THC (9-delta tetrahydrocannabinol) во количинa  под 0,2%.

Позитивни ефекти при употреба на КАНОИЛ® БИО се манифестираат и при:

 • Состојби на стрес, анксиозност, нервоза, депресија, мускулни спазми;
 • Се користи против гадење и повраќање, посебно за време на хемо или зрачна терапија кај малигните заболувања;
 • Помага во одржување на балансот на цревната флора;
 • Ублажува состојби на болка од различно потекло, зарaди неговото противвоспалително дејство.

ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА

КАНОИЛ® БИО маслениот раствор, спреј е едноставен за дозирање и примена.

Пред употреба треба  добро да се протресе.

КАНОИЛ® БИО се испрскува во устата со обичен притисок на пумпицата и по испрскувањето се задржува околу 60 секунди пред да се голтне.

Употреба кај возрасни и деца над 14 години: двапати на ден по едно испрскување, препорачливо наутро и навечер.

Употреба кај деца до 14 години: се препорачува едно испрскување дневно.

КАНОИЛ® БИО не содржи глутен и лактоза.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.