2 ја следат оваа компанија


КАНОИЛ® Mаст 200 mg CBD

305 ден.

Опис

КАНОИЛ® маста содржи маслен екстракт од коноп или коноп добиен со екстракција која се изведува на ниска температура без употреба на органски растворувачи и со докажано отсуство на хербициди и пестициди.

Маслениот екстракт од коноп содржи THC (9-delta tetrahydrocannabinol) во количина под 0,2%.

Канабидиолот во КАНОИЛ® маста, врз основа на неколку спроведени студии, може:

 • да има локално противвоспалително дејство,
 • да ја намали болката и чешањето,
 • да влијае на лачењето на мастите од лојните жлезди (посебно кај кожа со зголемено лачење на лојните жлезди во кожата, поврзано со возраст и хормонален статус),
 • да го намали прекумерниот клеточен раст (хиперкератоза).
 • КАНОИЛ® маста содржи и витамин Е, што има поволно дејство при епителизација, регенерација и одржување на тонусот на кожата.
 • ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА

  КАНОИЛ® маста е  наменета само за надворешна употреба.

  Пред употреба на КАНОИЛ® маста,  кожата треба да се исчисти.

  КАНОИЛ® маста се нанесува во тенок слој на зафатениот дел на кожата два пати дневно.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.