Kids Week! Научете бразилски вештини преку игра и забава! 53% попуст на месечна членарина за Капуера за деца и возрасни во боречки клуб Капуера во вредност од 1500 ден. по цена од 700 ден.

Цена

700 ден.

Вредност

1500 ден.

Попуст

53%

Заштеда

800 ден.

 • ул.Илинденска бр.9

  Одведи ме таму

  071321556 ; 077990887

  trencevlazar@gmail.com

Добивате

Месечна членарина во боречки клуб Капуера за деца (од 3 годишна возраст и нагоре) и возрасни

Термини:

 • Деца (од 3 до 5 години): вторник и четврток од 17:45 часот
 • Деца (од 6 до 8 години): вторник и четврток од 18:45 часот
 • Деца (од 9 до 14 години): вторник и четврток од 20:00 часот
 • Возрасни: понеделник, среда и петок од 20 часот

*Капуера е африканско-бразилска вештина со комбинирани елементи од боречки вештини, музика и танц.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.09.2019 до 30.09.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи само за нови членови

Опис

Спортски Боречки Клуб Капуера Скопје, е првиот Македонски клуб кој што го изучува културолошкиот феномен познат како Капуера. Оформен во 2009та година од Симе Атанасијевиќ и Лазар Тренчев под директно водство од Мајстор Марсело Сантос Да Силва од Бразил, клубот успешно функционира 10 години одржувајќи тренинзи за деца и возрасни.. 

Капуерата е Афро - Бразилска форма на уметност и културолошки феномен составен од боречки вештини, игра и танц, донесена во Бразил од Ангола во 16-тиот век, оваа вештина културно ги збогатува сите нејзини практиканти без разлика на пол, возраст, националност или раса. Покрај самата боречка вештина се учат повеќе инструменти, Португалски јазик и разни форми на танц. 

Мисијата на СБК Капyера е да ја прошири Капуерата на нашите простори, запознавајќи ги луѓето со нешто ново и поинакво.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.