Викенд акција - пролетно адреналинско будење и друштвена авантура! 50% попуст на изнајмување на кајак за 1 или 2 лица на река Треска со или без обука од Лазар Поповски од Kayak Adventures

Цена

ден.

ден.

Опција е задолжително поле!

Вредност

500 ден.

Попуст

50%

Заштеда

250 ден.

Купени: 1

Добивате

Понудата е валидна за 1 или за 2 лица

Опции на понудата:

Изнајмување на кајак 500 ден. 250 ден.
Изнајмување на кајак + обука од Лазар Поповски 1,180 ден. 590 ден.

 • Кајакарење на реката Треска во Кањон Матка (30-45 мин)
 • Опрема за кајакарење (елек, кајак, весла)
 • Придружба од инструктор
 • Обука за кајакарење од четирикратниот олимпиец Лазар Поповски (15 мин)

*Правилата за учесници на кајакарски активности може да ги видите ТУКА

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.03.2019 до 20.04.2019
 • Еден купон важи за минимум 1 лице, максимум 2 лица
 • Задолжително е да ја купите опцијата со обука доколку истата претходно ја немате
 • Задолжителна резервација на термин 3 дена однапред
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите резервација на 071 200 200 или info@kayak.mk
 • По купување на купонот испратете го заедно со вашите контакт информации на info@kayak.mk за да ја потврдите резервацијата
 • Кајакарењето е во кајак едносед или во пар во кајак двосед
 • Организацијата и локацијата се во договор со компанијата
 • Потребно е да се носите вода, крема за сончање, капа, маичка, соодветна облека и обувки за активности на вода
 • Доколку сте резервирате термин, а не дојдете на турата, купонот пропаѓа и средствата не може да бидат вратени
 • Во случај на неповолни и/или опасни временски услови, организаторот има право да ја откаже или одложи турата и купонот ќе може да се искористи во следен слободен термин по договор
Grouper & Mastercard акција на подароци!
Купувај било кои зделки со Mastercard картичка и освој подарок!
Дознај повеќе тука!

Опис

На само 15-на километри од центарот на Скопје, во прекрасното опкружување на кањон Матка, ве очекува авантура и ново адреналинско доживување.

Зошто да не ја пропуштите оваа понуда?

Затоа што ќе добиете професионална обука и ќе научите нова вештина – кајакарење од инструкторот и олимпиец Лазар Поповски
Затоа што ви овозможува да ја истражите и доживеете убавината на кањонот Матка од една нова перспектива, од коритото на прекрасната река Треска
Затоа што истовремено ќе спортувате, ќе уживате, ќе се дружите, ќе бидете исполнети со возбуда и адреналин и ќе се збогатите со уште едно, ново, феноменално искуство
Ново во Kayak Adventures – совршена понуда за големи друштва и team building активности: веслање на езерото Козјак и пикник кај “Рибарски колиби“. Турата е наменета за групи од 10 до 20 лица и вклучува веслање до “Рибарски колиби“, пикник и дружба и враќање со чамец со мотор.

Видеото можете да го погледнете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.