img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


Keep Your Youth Idebenone Treatment

1750 ден.

Опис

Задржи ја младоста со идебенон третман претставува жолтеникав крем против фини линии и брчки без лепливист, кој содржи висок концентрат на еден од најмоќните антиоксиданси – идебенон. Со својата лесна апсорпција заради малите молекули, има четири пати посилно дејство од витамин C и десет пати посилно дејство од коензим Q10. Состојка која може најефективно да ја подобри еластичноста и опуштената кожа.

Синергетскиот ефект на идебенон и аденосин, допринесува за подобрување и осветлување на темните места, нерамномерниот тен на кожата и местата каде се појавува стареење. Аденозин е состојка која е позната по големата ефективност во однос на намалување на брчките, а малите молекули на идебенон претставуваат силен антиоксиданс, ефективен за проблематична кожа. Екстрактот од Andrographis Paniculata претставува природен делотворен екстракт сo извонредни ефекти на затегнување а дијамантска прашина има ефекти на осветлување на уморната кожа.

Користени се состојки безбедни за кожата, дури и за оние со премногу чувствителна и сензитивна кожа без да предизвика било каква иритација. Се препорачува за кожа што е опуштена, изгледа затемнета, уморна и без доволна хидратација, со многу фини линии и брчки.

По чистењето на лицето, секое утро и вечер, нанесете соодветна количина на областа каде стареењето е најизразено или на целото лице, притоа, користејќи го апликаторот со смирувачки ефект и лесно масирајте. За оптимални резултати, користете го пред да нанесете навлажнувач.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.