Вратете го сјајот на вашата коса! 41% попуст на кератински третман за коса + шишање + фенирање во Фризерско студио Reina во вредност од 1000 ден. по цена од 590 ден.

Цена

590 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

41%

Заштеда

410 ден.

Преостанато време

Купени: 23

 • Есенинова 13 (Чешма Кисела Вода)

  Одведи ме таму

  070 217 809

Добивате

Кератински третман за потполнување на влакното на косата + шишање + фенирање

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.07.2023 до 30.09.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Кератински третман за потполнување на влакното на косата се изведува 10 мин.
 • Задолжителна е претходна резервација на телефонскиот број️: 070 217 809
 • Понудата не важи за сабота и недела 

Опис

Што е кератин

Кератин е вид на протеин кој е дел од косата, кожата и ноктите. Може да се најде и во внатрешните органи и жлездите на една личност. Кератинот има заштитна улога, помалку склон кон оштетување, гребење или руптура отколку другите видови на клетки произведени од човечкото тело.
Кератин може да се добие од производи од животинско потекло и често се користи како состојка во козметиката за коса. Бидејќи кератинот е дел од природната структура на косата, додатоците и третманите засновани врз него се сметаат за зајакнување и враќање на косата.Третманот со кератин е козметичка процедура за убавина што се користи за исправување на косата. Исто така се нарекува бразилски третман „издувување“ или третман со бразилски кератин. Рекламите за оваа техника тврдат дека брановидна или виткана коса може лесно да се исправи.
Исто така, се наведува дека овој третман може да ја подобри бојата, сјајот и здравјето на косата. 

Придобивките од кератин

Луѓето кои користат третмани за коса базирани на кератин, исто така, можат да имаат некои придобивки од нив. Резултатите зависат од видот, дебелината и текстурата на косата. Исто така, резултатите се различни во зависност од видот на употребениот третман со кератин.
Предностите вклучуваат:

 • измазнување и исправување на косата;
 • пополнување на празнините во косата;
 • задебелување и зајакнување на косата;
 • давање сјај на косата;
 • лесно чешлање и средување на косата.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.