Недела на храна #Скопје Гурман! До 36% попуст на кинески специјалитет по избор: лут ориз со пилешко, слатко кисели пилешки топчиња со ананас, пржени пелмени со свинско и зеленчук, крокети од ракчиња или шпагети со месо во Кинески ресторан Star Ocean

РАСПРОДАДЕНО

Недела на храна #Скопје Гурман! До 36% попуст на кинески специјалитет по избор: лут ориз со пилешко, слатко кисели пилешки топчиња со ананас, пржени пелмени со свинско и зеленчук, крокети од ракчиња или шпагети со месо во Кинески ресторан Star Ocean

Цена

99 ден..

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

150 ден..

Попуст

34%

Заштеда

51 ден..

Купени : 768

 • ул. Лермонтова бр. 19 1000 Скопје, Македонија

 • 075 287 345, 02 3222 723

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 00:00 Саб-Нед: 10:00 - 23:00

Добивате

Кинески специјалитет по избор:

 • Лут ориз со пилешко (500 гр), цена: 170 ден. 109 ден.
 • Слатко кисели пилешки топчиња со ананас (500 гр), цена: 360 ден. 249 ден.
 • Пржени пелмени со свинско и зеленчук, цена: 210 ден. 145 ден.
 • Крокети од ракчиња, цена: 150 ден. 99 ден.
 • Шпагети со месо по избор: пилешко, свинско или говедско, цена: 190 ден. 125 ден.

Опција Скопско 1+1 гратис: Скопско или Smooth 0.3l, цена: 80 ден.

*Доколку купите купон за Скопско пиво, добивате 1 Скопско гратис!

*Купонот за Скопско 1+1 гратис важи само доколку купите купон за храна од зделката!


Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.06.2018 до 16.07.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи само за ресторан Star Ocean (Sвезден Океан) во Центар (ул. Лермонтова бр. 19, Скопје)
 • Понудата важи само за во ресторанот, не важи "за носење"
 • За секој купен купон за Скопско пиво, добивате 1 Скопско пиво гратис
 • Колку купони за пиво Скопско купите, толку пива гратис добивате
 • Купонот за Скопско 1+1 гратис важи само доколку купите купон за храна од зделката!

Опис

Лут ориз со пилешко (500 гр): Оризот е претходно варен на пареа во посебен кинески сад, а потоа малку пржен во лут кинески зачин, со морков, пченка, грашок и парчиња пилешко месо

Слатко кисели пилешки топчиња со ананас (500 гр): Месото е во вид на топчиња ситно сецкано со сатар, меко е и пропржено во слатко кисел сос со ананас, морков и краставица

Пржени пелмени со свинско и зеленчук: Тестото е многу тенко, кое куварите сами го месат, внатре се става ситно сецкани праз и зелка, месо, и се витка во вид на школка

Крокети од ракчиња: Ова е всушност чипс од ракчиња кој се служи како предјадење, топол е и крцкав, во светло розева боја и мирис на ракчиња

Шпагети со месо по избор пилешко, свинско или говедско​  Шпагетите се италијански, претходно се варени, потоа се прпржуваат во сос со кинески зачин, три вида на месо и од зеленчук , морков, пипер, зелка

Ресторанот Ѕвезден Океан ја отсликува традиционалната северно кинеска кујна со: специјалитети во различни сосеви (соја, кари, традиционален лут кинески сос, слатко кисел сос, луто слатко кисел сос) подготвени во специјален кинески сад, брзо, умешно и вкусно од одучени кинески мајстори.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ