61% попуст на кинезиолошки преглед, едукација на корективни вежби за деформитети на рбетниот столб (сколиози, кифози, лордози) и вежби во Laser Med во вредност од 1000 ден. по цена од 390 ден.

РАСПРОДАДЕНО

61% попуст на кинезиолошки преглед, едукација на корективни вежби за деформитети на рбетниот столб (сколиози, кифози, лордози) и вежби во Laser Med во вредност од 1000 ден. по цена од 390 ден.

Цена

390 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,000 ден.

Попуст

61%

Заштеда

610 ден.

Купени : 4

 • ул. Методија Шаторов - Шарло бр.15/1-10, Аеродром, Скопје (зад Тобако 2, спроти Ресторанот Equilibrium) Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 246 6021, 070 338 754

 • laser_med@yahoo.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 20:00

Добивате

Кинезиолошки преглед, едукација на корективни вежби за деформитети на рбетниот столб (сколиози, кифози, лордози)

 • Земање на функционален статус на ´рбетниот столб
 • Едукација на корективни вежби за деформитети на ´рбетен столб
 • Вежби на справи

Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.11.2018 до 22.02.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи и за мажи и за жени

Опис

Kинезиолошки преглед и едукација на корективни вежби за деформитети на 'рбетниот столб (сколиози, кифози, лордози) во Ласер Мед na 61% попуст!

Ортопедските деформитети стануваат сериозен здравствен, социјален и економски проблем, поради кој се наложува потребата од скрининг на здравјето на оваа популација, односно следење и откривање на сите промени кои произлегуваат од брзиот психофизички раст и развој на ученикот и адолесцентот.

Најголемиот процент на деформитети се создаваат уште на школска возраст, но потребно е да им се посвети внимание и на стекнатите деформитети поради типот на професијата и лошото принудно држење на телото и ’рбетниот столб. Секоја аномалија на држењето на телото која делува на 'рбетот може да предизвика неправилно оптеретување во одреден сегмент на 'рбетот, кој прерано се истрошува и доведува до предвремено заболување на дискот.

Високиот процент на застапеност на деформитетите на 'рбетниот столб кај пациентите со лумбална болка, укажува на тоа дека тие се значајни причинители за настанување на лумбален синдром и бараат посебно внимание при превенција, рано откривање и навремено лекување на истите со примена на посебна физиотерапевтска програма, се со цел спречување на тешките последици кои произлегуваат, намалување на бројот на хроничното болните како и продолжување на работниот век на човекот.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ