Природен начин на заздравување! 36% попуст на кинезиотејпинг од Laser Med во вредност од 1400 ден. по цена од 890 ден.

Цена

890 ден.

Вредност

1400 ден.

Попуст

36%

Заштеда

510 ден.

Преостанато време

 • ул. Методија Шаторов - Шарло бр.15/1-10, Скопје (зад Тобако 2, спроти Equilibrium)

  Одведи ме таму

  02 246 6021, 070 338 754

  [email protected]

Добивате

Кинезиотејпинг

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.01.2023 до 31.12.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Работното време на Laser Med е од 10:00 - 20:00ч.
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Kinesio taping е јапонска метода која се заснова на природно заздравување на сопственото тело.
Техниката се состои од нанесување на специјално дизајниран кинезиотекс трака на одредена област на телото.

Во зависност од начинот на примена се постигнува посакуваниот резултат.
Траката Кинезиотекс е тенок памучен леплив фластер кој според потребата може да се издолжи до 100%. Со правилна сила на издолжување и примена на конкретниот дел од телото, можеме да ги
достигнеме бараните резултати. Проприорецепторите се стимулираат, а движењето се олеснува или се менува во зависност од тоа што треба да постигнеме.
Кинезио лепливите траки не пречат во секојдневните активности на пациентот или во туширањето бидејќи се водоотпорни. Ефектите на кинезиотејпингот се докажуваат со ефективно активирање на невролошкиот и циркулаторниот систем.
При прекумерно напрегање на мускулите доаѓа до воспаление. Просторот помеѓу кожата и мускулите се компресира и резултира со интензивен потисок на лимфната течност, а потоа и потисок на рецепторите за болка. Може да се јават симптоми на незгодна болка и намалено движење. При примена на кинезиотејпинг болката се намалува, лимфната дренажа се олеснува на начин што ја крева кожата нагоре и го проширува меѓуклеточниот простор.
Резултатот е намалување на болката бидејќи се намалува притисокот на рецепторите за болка под кожата. Намалувањето на компресијата овозможува подобра лимфна дренажа и намалување на
други можности за потешки повреди, отоци или крварење.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.