Донесете ја градината во вашиoт дом! 30% попуст на едно коренче за садење на билка по избор: рузмарин, оригано, жалфија, маточина, мајчина душица, липиа или артемисиа кола од Китка Плант Фарм во вредност од 50 ден. по цена од 35 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Донесете ја градината во вашиoт дом! 30% попуст на едно коренче за садење на билка по избор: рузмарин, оригано, жалфија, маточина, мајчина душица, липиа или артемисиа кола од Китка Плант Фарм во вредност од 50 ден. по цена од 35 ден.

Цена

35 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

50 ден.

Попуст

30%

Заштеда

15 ден.

Купени : 5

 • Ул.Борис Трајковски (пред влез на Драчево, наспроти бензинската на Лукоил)

 • 077 759 363

 • izkitka@gmail.com

 • Работно Време:

  Вто-Пет: 10:00 - 19:00 Саб-Нед: 10:00 - 19:00

Добивате

Билка по избор: рузмарин, оригано, жалфија, маточина, мајчина душица, липиа или артемисиа кола


Услови

 • Купонот може да се искористи од 11.07.2018 до 09.08.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Подигнувањето на цвеќињата се врши директно од Китка Плант Фарм

Опис

Розмаринот е трајна зимзелена грмушка . Лисјето е темно зелена и игловидна слична на смрека или ела. Белата лента во долниот дел му дава сива боја. Во Средниот Запад, рузмаринот успешно и најдобро се третира како нежен повеќегодишен но за време на зимскиот период се препорачува затворен простор . Во текот на летото, рузмарин произведува мали бели, розови или сини цветови.
Ориганото се користи во сосови, пици, салати и супи.
Жалфија е грмушка, повеќегодишно растение која расте до 2-3 сантиметри височина. Лисјата се сиво-зелени со каменлива текстура. Како што созрева, има тенденција да се шири. Шилестите пурпурни цвеќиња се појавуваат во средината на летото.

Купи ја зделкава со Mastercard влези во следно извлекување и собери поени! Влези во игра тука!
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ