50% попуст на курс за деловен англиски јазик во Јазичен Едукативен Центар Кјара Дона во вредност од 7200 ден. по цена од 3600 ден.

Вредност

7200 ден.

Попуст

50%

Заштеда

3600 ден.

 • ул. Даме Груев бр.16 кат.2 лок.5

  Одведи ме таму

  078 518 882

  kjaradona@gmail.com

Добивате

Четиринеделен курс за деловен англиски јазик

 • Динамика: 3 пати неделно x 150 минути (40 часа х 45 минути)
 • Сертификат

*Почеток на курсевите: 12.08.2019 и 01.09.2018

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.08.2019 до 31.08.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжително пријавување во Кјара Дона по купување на купоно
 • Нивото на курсот е од А2 до Б2
 • Почеток на курсевите: 12.08.2019 и 01.09.2018

Опис

Подобрете го личниот и корпоративниот имиџ и отворете нови деловни шанси!


Четиринеделни летни специјализирани курсеви по деловен англиски јазик 
- Овие курсеви се наменети за студенти, постдипломци, лица кои се пред вработување и
деловни луѓе од различни професии, поединци или компании/организации. Овој курс
е наменет за оние кои имаат потреба од усовршување на деловниот англиски јазик и
подобрување на комуникациските вештини од А2 до Б2 ниво.
Некои од предвидените теми за овој курс се:
- Деловна комуникација и кореспонденција
- Извештаи
- Размена на информации и идеи
- Планирање и решавање на проблеми
- Презентации
- Преговори
- Телефонски разговори и состаноци


Со активностите предвидени во рамките на курсот слушателите:

- Го збогатуваат и усовршуваат деловниот јазик
- Ги повторуваат важните граматички структури
- Ги развиваат вештините: слушање, зборување, читање и пишување
- Предвидени се дополнителни материјали и теми со цел да се задоволат потребите на
слушателите.

Јазичен Едукативен Центар Кјара Дона

Јазичниот Едукативен Центар Кјара Дона располага со квалитетен стручен кадар на професори, професионални во едукативната област.  Едукативниот Центар Кјара Дона го фокусира своето работење кон деца и возрасни, преку иновативен пристап во учењето, со интерактивна и забавна програма.
 Часовите се организираат во согласност со потребите и интересите на учениците и се опфаќаат сите вештини потребни за изучување на еден јазик (читање, пишување, слушање, говорење и изговор). Во часовите е вклучена и подготовка за тестови, испрашување, интерактивна јазична настава, целокупен фокус за целосно совладување на сите потешкотии во изучувањето на еден јазик.

Со целосна грижа кон своите ученици, Кјара Дона своите часови ги организира во мали групи, со цел да секој ученик да го добие потребното внимание за совладување на материјалот.
Во Едукативниот Центар Кјара Дона можете да ги изучувате следните јазици:

 • Англиски
 • Германски
 • Италијански
 • Турски
 • Албански
 • Македонски јазик за странци

Освен редовните и интензивните јаични курсеви, Кјара Дона врши подготовка за меѓународни сертификати за познавање на англискиот јазик:

 • FCE
 • TOEFL
 • IELTS
 • BULATS
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.