50% попуст на курс за подобрување на комуникација на англиски јазик во Јазичен Едукативен Центар Кјара Дона во вредност од 6400 ден. по цена од 3200 ден.

Цена

3200 ден.

Вредност

6400 ден.

Попуст

50%

Заштеда

3200 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 3

 • ул. Даме Груев бр.16 кат.2 лок.5

  Одведи ме таму

  078 518 882

  kjaradona@gmail.com

Добивате

Курс за подобрување на комуникација на англиски јазик

 • Динамика: 3 пати неделно x 150 минути (40 часа х 45 минути)
 • Сертификат

*Почеток на курсевите: 20.06.2019 и 01.08.2019

Услови

 • Купонот може да се искористи од 28.05.2019 до 10.08.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжително пријавување во Кјара Дона по купување на купонот
 • Почеток на курсевите: 20.06.2019 и 01.08.2019

Опис

Овој курс е наменет за слушатели од А2 до Ц1 ниво на познавање на англискиот јазик според Заедничката европска референтна рамка за јазици) а на кои им е потребно да ја подобрат својата умешност во комуникацијата.
Содржините кои се опфатени во овој курс ќе им помогнат на слушателите да започнат, водат и завршат раговори во формални и неформални ситуации, како да се започне и заврши разговор, невербална комуникација, размена на информации, интеракција помеѓу соговорници , стратегии на конверзација, презентација. Можат да бидат опфатени и дополнителни теми и кореспонденција според потребите на слушателите.

Јазичен Едукативен Центар Кјара Дона

Јазичниот Едукативен Центар Кјара Дона располага со квалитетен стручен кадар на професори, професионални во едукативната област.  Едукативниот Центар Кјара Дона го фокусира своето работење кон деца и возрасни, преку иновативен пристап во учењето, со интерактивна и забавна програма.
 Часовите се организираат во согласност со потребите и интересите на учениците и се опфаќаат сите вештини потребни за изучување на еден јазик (читање, пишување, слушање, говорење и изговор). Во часовите е вклучена и подготовка за тестови, испрашување, интерактивна јазична настава, целокупен фокус за целосно совладување на сите потешкотии во изучувањето на еден јазик.

Со целосна грижа кон своите ученици, Кјара Дона своите часови ги организира во мали групи, со цел да секој ученик да го добие потребното внимание за совладување на материјалот.
Во Едукативниот Центар Кјара Дона можете да ги изучувате следните јазици:

 • Англиски
 • Германски
 • Италијански
 • Турски
 • Албански
 • Македонски јазик за странци

Освен редовните и интензивните јаични курсеви, Кјара Дона врши подготовка за меѓународни сертификати за познавање на англискиот јазик:

 • FCE
 • TOEFL
 • IELTS
 • BULATS
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.