img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


Klairs Fundamental Water Gel Cream

1720 ден.

Опис

Klairs Fundamental Water Gel Cream

Тоа е хидратантен крем во вид на гел. Содржи вода од зелен чај од островот Џеџу и пантенол за да обезбеди богата влажност без да остави леплива трага.


Клучни состојки

 • Зелен чај 
 • Пантенол
 • хијалуронска киселина

Употреба

 • По чистењето, нанесете соодветна количина како последен чекор од рутината за нега на лицето.
 • Може да го користите како дел од дневната или вечерната рутина за нега на лицето.
 • Кремот е одлична подлога за шминка.

Состав: вода од лист од Camellia Sinensis, бутилен гликол, глицерин, вода, етилхексил палмитат, цетил етилхексаноат, 1,2-хександиол, пентаеритритил тетраетилхексаноат, пантенол, екстракт од Oryza sativa (ориз), екстракт од плод од Hibiscus esculentus, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од Laminaria japonica, екстракт од Artemisia vulgaris, екстракт од Centella asiatica, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis (рузмарин), фитосфингозин, капроил сфингозин, токоферол, глицерил глукозид, хидролизирана хијалуронска киселина, трехалоза, естери од јојоба, масло од семе од Helianthus аnnuus (сончоглед), хидролизирани естери од јојоба, глицерил акрилат/кополимер на акрилна киселина, цетил алкохол, хидрогениран лецитин, амониум акрилоилдиметилтаурат/VP кополимер, хидрогениран полидецен, етилхексилглицерин, циклохексасилоксан.


Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.