img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


Klairs Gentle Black Sugar Facial Polish

1290 ден.

Опис

Klairs Gentle Black Sugar Facial Polish

Отстранете ги црнките и мртвите клетки од Вашето лице со само една употреба на Gentle Black Sugar Facial Polish. Овој неверојатен производ на Klairs кој содржи кафеав шеќер, со леснотија прави ексфолиација на сувата кожа и ѝ дава сјаен изглед. Содржи шиа путер, витамин Е и витамин А, кои ѝ пружаат длабинска хидратација и мек финиш на кожата.

Со употреба на овој производ еднаш до два пати неделно ќе постигнете мека и свиленкасто мазна кожа припремена за совршено нанесување на шминка.

Неговата фина текстура прави нежна ексфолијација на кожата без да ја суши како што тоа го прават солените скрабови и нема негативен ефект како скрабовите со микрогранули. Не остава никакви штетни остатоци кои ги запушуваат порите. Безбедно е да се користи дури и на чувствителна кожа на лицето телото или испукани усни.

Покрај нежната ексфолиација, тоа е производ кој ги контролира мастите и го регулира создавањето на вишок себум, длабински ја хидрира кожата, има антибактериско и анти-ејџинг дејство.

Овој ексфолиант е доволно нежен и погоден за употреба на чувствителна кожа.


Клучни состојки

 • Црн шеќер
 • Шиа путер
 • Масло од брусница

Употреба

 • По чистењето, помешајте соодветна количина од пилингот со 2-3 капки вода.
 • Со кружни движења, нежно масирајте го лицето или усните со пилингот.
 • Исплакнете темелно со топла вода и нанесете тонер и навлажнувач.

Состав: каприлен/капрински триглицерид, сахароза, цетил етилхексаноат, глицеин, путер од Butyrospermum Parkii (шиа), токоферил ацетат, канделила восок, PEG-7 глицерил кокоат, полисорбат 20, микрокристален восок, цетил алкохол, меласа, прав од корен од Glycyrrhiza glabra (сладок корен), парфем (арома), масло од семе од Carapa guaianensis, масло од семе од Vaccinium macrocarpon (брусница), лимонен.


Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.