img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


Klairs Midnight Blue Calming Cream

1370 ден.

Опис

Klairs Midnight Blue Calming Cream

Midnight Blue Calming Cream е нежен крем богат со азулен, кој пријатно и брзо ја смирува сензитивноста. Мала количина од кремот се нанесува на областа на која и е потребно смирување, наутро и навечер по нанесубвањето на тонер и серум.

Изненадувачки факт е што мистериознo сината боја, не се должи вештачко обојување, туку на една од неговите состојки од природно потекло: гвајазулен, растителна состојка добиена од камилица.


Клучни состојки

 • Азулен
 • Екстракт од азиска центела
 • Натриум хијалуронат
 • Пептиди
 • Церамиди

Употреба

 • Нанесете мала количина на областа на која и е потребно смирување.
 • Може да се употребува наутро и навечер.
 • Најдобро е да се нанесе по нанесубвањето на тонер и серум.

Состав: вода, цетил етилхексаноат, бутилен гликол, глицерин, натриум хијалуронат, каприлен/капрински триглицерид, екстракт од Celtella asiatica, сорбитан стеарат, цетил алкохол, путер од Butyrospermum parkii (шиа), масло од јатка од Argania spinosa, масло од семе од Simmondsia chinensis (јојоба), сорбитан сесквиолеат, глицерил стеарат, стеаринска киселина, екстракт од Portulaca oleracea, екстракт од цвет од Anthemis nobilis, церамид NP, полисорбат 60, канделила восок, хлорофенесин, токоферил ацетат, ксантан гума, акрилати/ C10-30 алкил акрилат кросполимер, екстракт од корен од Morus alba, трометамин, екстракт од Brassica oleracea italica (брокула), гвајазулен, ацетил хексапептид-8, лецитин, ацетил глутамат, sh-олигопептид-1, sh-олигопептид-2, sh-полипептид-1, sh-полипептид-9, sh полипептид-11, бацилус/соја/ фолна киселина екстракт од ферменти, каприлил гликол, 1,2 хександиол.


Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.