img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


Klairs Rich Moist soothing Cream

1360 ден.

Опис

Klairs Rich Moist soothing Cream

Тоа е смирувачки навлажнувач за длабинска хидратација, кој содржи моќна мешавина од хидратантни состојки. Не содржи обојувачи, ароми и состојки од животинско потекло.


Клучни состојки

 • Натриум хијалуронат
 • Бета-глукан
 • Витамин Е
 • Шиа путер

Употреба

 • По чистењето се препорачува да нанесете тонер и серум.
 • Потоа нежно нанесете го навлажнувачот на лицето користејки ги врвовите на прстите.
 • Може да го користите како дел од Вашата дневна или вечерна рутина за нега на лицето.

Состав: вода, каприлен/капрински триглицерид, глицерин, цетил алкохол, циклопентасилоксан, глицерил стеарат, натриум хијалуронат, цетил етилхексаноат, стеаринска киселина, путер од Butyrospermum parkii (шиа), масло од семе од Simmondsia chinensis (јојоба), бета-глукан, сорбитан сесквиолеат, микрокристален восок, бетаин, PEG-100 стеарат, диметикон, токоферил ацетат, карбомер, аргинин, екстракт од плод од Illicium verum (анасон), екстракт од плод од Citrus paradisi (грејпфрут), екстракт од цвет од Nelumbium speciosum, екстракт од корен од Paeonia suffruticosa, екстракт од корен од Scutellaria baicalensis, хлорофенесин, динатриум аденозин трифосфат, алгин, екстракт од плод од Carica papaya, лимонска киселина, екстракт од Portulaca oleracea, нато гума, екстракт од Centella asiatica, екстракт од цвет од Althaea rosea, екстракт од лист од Aloe barbadensis, динатриум EDTA, екстракт од Apium graveolens (целер), екстракт од лист од Brasica oleracea capitata (зелка), екстракт од Brassica oleracea italica (брокула), екстракт од лист од Brassica rapa (репа), екстракт од корен од Daucus carota sativa (морков), екстракт од трици од Oryza sativa (ориз), екстракт од плод/лист/стебло од Solanum lycopersicum (домат), лизин HCL, пролин, натриум аскорбил фосфат, ацетил метионин, теанин, масло од Lavandula angustifolia (лаванда), масло од лист од Eucalyptus globulus, масло од цвет од Pelargonium graveolens, масло од кора од Citrus limon (лимон), масло од кора од Citrus aurantium dulcis (портокал), масло од цвет од Cananga odorata.


Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.