img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


Klairs Supple Preparation Facial Toner

1230 ден.

Опис

Klairs Supple Preparation Facial Toner

Подгответе ја, хидрирајте ја и вратете ја еластичноста на вашата кожа со Supple Preparation Facial Toner. Jа балансира pH вредноста на кожата и ја подобрува ефикасноста на рутината за нега која следува, помагајќи да го извлечете најдоброто од производите од наредните чекори, како есенции, серуми или креми и да ја постигнете посакуваната состојба на кожата.

Содржи неколку клучни состојки како Phyto-Oligo кои ѝ обезбедуваат длабинска хидратација на кожата, како и пченични аминокиселини кои помогаат во намалување на воспалението на кожата.

Брзо се апсорбира и обезбедува целосна хидратација продолжена за повеќе од 20% од вообичаените тонери со хијалуронска киселина и бета-глукан.

Направен со мешавина од различни растителни екстракти и смирувачки состојки, овој не иритирачки, хидратантен тонер е погоден за сите типови кожа, дури и за најчувствителните.


Клучни состојки

 • Натриум хијалуронат,
 • Бета-глукан,
 • Eкстракт од Centella asiatica
 • Lipidure

Употреба

 • Нанесете од тонерот на чисто лице.
 • Нежно тапкајте со дланките по целото лице додека не се впие целосно остатокот од производот.

Состав: вода, бутилен гликол, диметил сулфон, бетаин, каприлен/капрински триглицерид, нато гума, натриум хијалуронат, динатриум EDTA, екстракт од Centella asiatica, екстракт од корен од Glycyrrhiza glabra (сладок корен), поликватерниум-51, хлорофенесин, токоферил ацетат, карбомер, пантенол, аргинин, екстракт од плод/лист/ стебло од Luffa cylindrica, бета-глукан, екстракт од цвет од Althea rosea, екстракт од лист од Aloe barbadensis, хидроксиетилцелулоза, екстракт од Portulaca oleracea, лизин HCL, пролин, натриум аскорбил фосфат, ацетил метионин, теанин, масло од Lavandula Angustifolia (лаванда), масло од лист од Eucalyptus globulus, масл од цвет од Pelargonium graveolensis, масло од кора од Citrus limon (limon), масло од кора од Citrus aurantium dulcis (портокал), масло од цвет од Cananga odorata, бакар трипептид-1, линалол, лимонен.


Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.