VIVAX Клима уред инвертер ACP-12CH35AEVI 3.5 kW во боја по избор + 3 години гаранција

38000 ден.

33999 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Купи го овој производ со Mastercard и добиј 5% бонус во твојата торбичка!

Опис

Карактеристики на производот:

 • Енергетска класа (SEER/SCOP): A++ (6.9 / 4.1)
 • Максимален капацитет на ладење: 4470 W
 • Максимален капацитет на греење: 4880 W
 • Просечна моќност: Ладење: 3520 W ; Греење: 3810 W
 • Влезна моќност ладење: 1095 W
 • Влезна моќност греење: 1117 W
 • Проток на воздух: 500 m³/h
 • Капацитет на одвлажнување: 1.2 l/h
 • Ниво на бучава: внат. единица: 36 dB (A) / над. единица: 56 dB (A)
 • Работна температура: од – 20 °C до 43 °C
 • Маса внатрешна единица: 9.9 kg
 • Маса надворешна единица: 29.1 kg
 • Препорачана површина: 35 m²
 • Фреон: Еколошки фреон R410A
 • Филтри: Bio филтер, јонизатор
 • Димензии надворешна единица: 800 x 333 x 554 mm
 • Димензии внатрешна единица: 897 x 312 x 182 mm
 • Останато: Висока ефикасност, јонизатор, eco mode, 1 W standby, i feel функција, oпсег на оперативно работно греење (-20°C), oпсег на оперативно работно ладење (-15°C), кондензатори и компресори за греачи, Wi-Fi ready, ѕиден сплит систем, dc инвертер design 6.9 4.1 црна-златна, super V-дизајн во златна и бела боја, top vivax модел, 8 °C греење, безшумна операција, двосмерен одвод на кондензат, дигитален екран.
 • Гаранција: 3 години

Детали за испорака

Испорака

Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 999 ден..

Види ја продавницата на "Авио Трејд" овде

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.