- 10%

VIVAX Клима уред инвертер ACP-24CH70AERI R32 7.0 kW + 3 години гаранција

59000 ден.

52999 ден.

Шифра:

300000001240
 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактеристики на производот:

 • Енергетска класа (SEER/SCOP): A++ (6.6 / 4.0)
 • Максимален капацитет на ладење: 8090 W
 • Максимален капацитет на греење: 9290 W
 • Просечна моќност: Ладење: 7030 W ; Греење: 7910 W
 • Влезна моќност ладење: 2261 W
 • Влезна моќност греење: 2320 W
 • Проток на воздух: 1060 m³/h
 • Капацитет на одвлажнување: 2.4 l/h
 • Ниво на бучава: внат. единица: 48 dB (A) / над. единица: 60 dB (A)
 • Работна температура: од -15 °C до 50 °C
 • Маса внатрешна единица: 13 kg
 • Маса надворешна единица: 48.4 kg
 • Препорачана површина: 75 m²
 • Фреон: Еколошки фреон R410A
 • Филтри: Biо филтер, јонизатор
 • Димензии надворешна единица: 845 x 363 x 702 mm
 • Димензии внатрешна единица: 1080 x 226 x 335 mm
 • Останато: висока ефикасност, јонизатор, mono & multi kompatibilnost, 1 W standby, i feel функција, oпсег на оперативно работно греење (-15°C), oпсег на оперативно работно ладење (-15°C), кондензатори и компресори за греачи design 7.4 4.2 бела златна, Wi-Fi ready, безшумна операција, двосмерен одвод на кондензат, дигитален екран
 • Гаранција: 3 години

ПОДИГНУВАЊЕ

Производот може да го подигнете од локациите на "Авио Трејд". За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот..
Види ги сите промоции и производи од "Авио Трејд" овде
Купениот производ може да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето. Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани.

Испорака

Оваа компанијата нуди бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 999 ден..
Види ја продавницата на "Авио Трејд" овде

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.