- 17%

Климатизер NEO LIFE G12R41 ON/OFF 12000BTU 3,5кW

14999 ден.

12399 ден.

  • бул. Борис Трајковски 86а (до Лукоил)

    Одведи ме таму

    02 2520 999, 078 238 820

    info@krusel.mk

Опис

ИНТЕЛИГЕНТЕН ДИЗАЈННАПОЈУВAЊЕ:220-240V 50HZЕНЕРГЕТСКА КЛАСА: AЛАДЕЊЕ КАПАЦИТЕТ: 3250 WПОТРОШУВАЧКА: 1012WРАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ЗА ЛАДЕЊЕ:ОД 15 С ДО 48 СГРЕЕЊЕ КАПАЦИТЕТ: 3400 WПОТРОШУВАЧКА: 941WРАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ЗА ГРЕЕЊЕ: ОД -7 С ДО 24 СРАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ОПСЕГ ОД -7 ДО 48 CEER ЗА ЛАДЕЊЕ 3.21COP ЗА ГРЕЕЊЕ: 3.61ТАЈМЕР ФУНКЦИЈАФУНКЦИЈА I FEELAUTO RESTARTСАМОДИЈАГНОСТИКАОДВЛАЖНУВАЊЕ 1.2 Л НА ЧАСВЕРТИКАЛЕН AUTO SWINGИНТЕЛИГЕНТНО ЗАГРЕВАЊЕФИЛТРИ: АКТИВЕН ЈАГЛЕН/ФИЛТЕР ЗА ПРАШИНАОСТАНАТО: FORCE DEFROSTING/INTELLIGENT DEFROSTING/ ЗАКЛУЧУВАЊЕ/TURBO/ ENERGY SAVINGПРОТОК НА ВОЗДУХ: 550/500/430/330 М3БУЧНОСТ НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 42/39/36/33 DBБУЧНОСТ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:52 DBРАЗЛАДЕН ФЛУИД:R410AТЕЖИНАВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: - 8,5 KGНАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: - 30 KGПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА ДО 30 M2 ОТВОРЕН ПРОСТОРДИМЕНЗИИНАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА 776×540×320

ПОДИГНУВАЊЕ

Производот може да го подигнете од локациите на "Крусел". За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот..
Види ги сите промоции и производи од "Крусел" овде
Купениот производ може да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето. Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани.

Испорака

Оваа компанијата нуди бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 500 ден.
Види ја продавницата на "Крусел" овде

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.