Опуштете се со добра книга! 55% попуст на книга по избор: Aнгелско дрво, Другиот брег на Босфор, Мистерија, Човекот од маглата или Таму каде што припаѓаме во Матица Ексклузив

РАСПРОДАДЕНО

Опуштете се со добра книга! 55% попуст на книга по избор: Aнгелско дрво, Другиот брег на Босфор, Мистерија, Човекот од маглата или Таму каде што припаѓаме во Матица Ексклузив

Цена

190 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

390 ден.

Попуст

51%

Заштеда

200 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 25

 • ул. Ѓуро Стругар бр. 13 б

 • 02 322 6652

 • kate@klubmatica.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 20:00 Саб: 09:00 - 16:00

Добивате

Книга по избор:

 • Aнгелско дрво - Лусинда Рајли , цена: 550 ден. 250 ден.
 • Другиот брег на Босфор - Тереза Ревај , цена: 450 ден. 290 ден.
 • Мистерија - Федерико Аксат, цена: 450 ден. 250 ден.
 • Човекот од маглата - Донато Каризи, цена: 390 ден. 330 ден.
 • Таму каде што припаѓаме - Емили Гифин, цена: 390 ден. 190 ден.
 • Заборавете дека сте имале ќерка - Сандра Грегори, цена: 420 ден. 190 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 13.01.2018 до 13.02.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производите се подигнуваат на принципот прв дојден, прв услужен!
 • Еден купон важи за една книга
 • Книгите може да ги подигнете од Матица ексклузив - Парк на книгите

Опис

Од 22 -31 јануари 2018 год. ќе се оддржи традиционалниот 18 -ти саем на книга на Булеварот и Паркот на книгите, кој го организира Клуб Матица!

Ќе бидат понудени голем број современи и класични литературни дела по саемски цени од домашни и странски автори.
Белетристика, енциклопедии за деца и за возрасни, психологија, филозофија, историја, драма, трилер, мистика, гастрономија, право, политика, лексикографија, езотерија, поезија, креативни и друштвени игри, прирачници.“

 • Aнгелско дрво - Лусинда Рајли

Рајли повторно освојува. Впечатливо ги отсликува историските и културните ставови на времето и местото во кое живеат нејзините ликови. Елегантно извајана, богата со места, предели и историја. Приказна за сите генерации!

 • Другиот брег на Босфор - Тереза Ревај

Ново од авторката на „Белата светлина во Париз“ и „Сите соништа на светот“. Љубовна приказна помеѓу Истокот и Западот.

 • Мистерија - Федерико Аксат

Одлично создадени ликови, ѓаволски заплет и првокласна приказна. Роман во кој провејува уметноста на Габриел Гарсија Маркес и хуморот на Роберто Болањо. Возбуда до последната страница.

 • Човекот од маглата - Донато Каризи

Италијанската трилер сензација. Од авторот на „Шепнувачот“. За да има добро, мора да има и зло.

 • Таму каде што припаѓаме - Емили Гифин

Женски роман со модерен пресврт. Незаборавна приказна за две жени, семејствата поради кои се онакви какви што се, и за лојалноста и љубовта кои ги поврзуваат.

Матица Ексклузив

Мисијата на Матица Ексклузив е: преку читањето подобрете го вашето психичко здравје, намалете го стресот, подобрете ја концентрацијата, зголемете ја љубопитноста, подобрете ја меморијата, зголемете ја интелегенцијата, имајте подобар сон, поттикнете го критичното размислување и пред се збогатете го социјалниот живот!

Кога ќе видите човек без насмевка, подарете му книга!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.