#ТимскиАктивности - Игра, Дружење, Натпревар! 34% попуст на дегустација на вина во KOKINO Winery & Hotel во вредност од 500 ден. по цена од 290 ден.

img

Вредност

500 ден.

Попуст

34%

Заштеда

806 ден.

Купени: 20

Добивате

Тимска активност: дегустација на вина и сирења

Понудата е по лице и вклучува:

 • Дегустација на вина (2 бели и 4 црвени вина од 0,1 l)
 • Дегустација на повеќе видови сирења
 • Прошетка низ винаријата со кратко едукативно објаснување на вината и на процесот на производство

*Достапни вина: Sauvignon blanc, Traminec, Vranec, Cabernet sauvignon , Merlot, Pinot Noir

Стимулира: расположение, дружење, зближување

Купи зделка од Дестинација Македонија со Mastercard и доби бонус! Бонусот ќе ти биде автоматски префрлен во твојата Grouper торбичка. Дознај повеќе тука!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.04.2019 до 31.05.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Максимален број на посетители на дегустацијата е 25, а минимум 2
 • Задолжителна е претходна резервација на телефон пред да ги купите купоните

Потребна ви е фактура? Нема проблем. Има 2 начини.

 • Купете ги купоните со картичката од вашата фирма и пишете ни на invoicing@grouper.mk
 • Сакате да платите преку e-banking? Побарајте про-фактура на invoicing@grouper.mk
 • Во маилот навете ги следните податоци: име и адреса на вашата команија, корисничко име на Grouper профилот, линк од зделката и број на купони.

Опис

Оваа зделка е дел од кампањата #ТимскиАктивности.

Прочитај повеќе за кампањата во блог постот.

---------------------------------------------------------------------

Како придонесува за тимот?

Подарете едно поинакво и незаборавно искуство. Дегустацијата има позитивно влијание врз тимот бидејќи дозволува вашите вработени да ја променат околината во која комуницираат, да ги подобрат меѓусебните врски и разбирање, да уживаат и да се опуштат во една поразлична околина од нивното секојдневие. Дегустацијата допринесува за подобро запознавање со некои нови искуства со една поразлична динамика и запознавање на тимот со еден нов долготраен процес кој резултира со квалитетни производи. А тимската среќа, сплотеност и градење на заеднички дух на дружење и зближување со колегите се неизбежи и ќе траат долго...или барем до следниот тим билдинг

Kokino Winery&Hotel е мал хотел кој се наоѓа на крајот од Куманово во прекрасно опкружување на преубава градина со голема тераса. Има дегустација на 5 сорти на вино, прошетка низ винарија, едукација за процес на производство, фамилијарна атмосфера, се наоѓа на само две минути од Ресторан Палас. На само неколку км се наоѓа најпознатата опсерваторија Кокино, по која и самиот хотел го носи името.

Кокино е мегалитската опсерваторија која се наоѓа во атарот на општината Старо Нагоричане. Таа е поставена на врвот „Татиќев камен“, а името го добила по блиското истоимено село. Опсерваторијата е откриена случајно во 2001 год., а во 2002 год. биле започнати истражувањата од страна на Народниот музеј во Куманово. Таа е датирана во 1800 год. п.н.е., односно раното бронзено време, а се протега на површина од 5 000 квадратни метри. 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.