75% попуст на компјутерска ЗD Spinal Mouse дијагностика на 'рбет во ПЗУ Дента ЕС во вредност од 3900 ден. по цена од 990 ден.

Цена

990 ден.

Вредност

3900 ден.

Попуст

75%

Заштеда

2910 ден.

Купени: 6

 • Ул.Антон Попов 31/4

  Одведи ме таму

  02 2774 918

Добивате

Spinal Mouse дијагностика. Скенирање на р'бетен столб без зрачење, дијагностика, план на терапија.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.05.2019 до 10.07.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на термин

Опис

SPINAL MOUSE – КОМПЈУТЕРСКА 3D ДИЈАГНОСТИКА НА 'РБЕТ БЕЗ РАДИОАКТИВНО ЗРАЧЕЊЕ!

„Spinal mouse“ е уред кој во комбинација со компјутерска програма ги проценува кривините на ‘рбетниот столб без примена на радиоактивно зрачење. Со уредот се ракува рачно по кожата на грбот по должина на ‘рбетот. Уредот анатомски ја следи контурата на ‘рбетот во сагитална и фронтална рамнина и ги евидентира клинички релевантните податоци. Софтверската програма користи софистициран алгоритам за да ги пресмета клиничките параметри.

Преглед или дијагностицирање со Spinal Mouse овозможува: мерење на сегменталните и глобалните агли во сагитална и фронтална рамнина, мерење на ставот на телото и движење на ‘рбетниот столб, мерење на функциите на ‘рбетот и перформансите. Мерењата се брзи и лесно се изведуваат, точни, сигурни и безопасни за пациентот.

Во споредба со другите постоечки методи, Spinal Mouse нуди предности во смисла на точност, објективност, репродуктивност, презентација на податоци, неинвазивност, отсуство на штетно радиоактивно зрачење, леснотија на користење и одличен сооднос на трошоците и придобивките.

Препорачуваме проверка на 'рбетот со Spinal Mouse, особено кај децата и младите, бидејќи е многу важно деформацијата да се открие и превенира навреме, отколку подоцна кога се настојува да се поправи непријатноста предизвикана од овие деформации.

Нашата Поликлиника Дента ЕС е единствена во регионот која овозможува преглед или дијагнoстицирање со Spinal Mouse.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.