Креирајте незаборавни спомени во Маврово (05.03 - 31.03.2019)! До 50% попуст на ноќевање во вип апартман за 4 лица или во двокреветна соба за 2 лица + користење на риболовна и велосипедска опрема од хотелот во Комплекс Кораб Трница, Маврово

Цена

ден.

ден.

Опција е задолжително поле!

Вредност

2100 ден.

Попуст

30%

Заштеда

630 ден.

Купени: 8

Добивате

Ноќевање за две или четири лица по избор

Опции на понудата:

Ноќевање во вип апартман за 4 лица 3,500 ден. (56 еур.)
1,750 ден. (28 еур.)
Ноќевање во двокреветна соба за 2 лица 2,100 ден. (34 еур.)
1,470 ден. (24 еур.)

Во цената е вклучено:

 • Користење на риболовната опрема и велосипеди од хотелот
 • Бесплатно кафе или чај во хотелот

*Понудата не е валидна за сабота!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.03.2019 до 20.04.2019
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку телефон 
 • За да направите резервација потребно е да контактирате на тел. 076 361 953 или e-меил dabevska.angela@hotmail.com​
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од апартманите со цел да ја комплетирате резервацијата 
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќедневен престој 
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Понудата не е валидна за сабота!
 • Оброците за деца до 8 години се бесплатни
 • Оброците за деца до 12 години се на 50% попуст
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
Grouper & Mastercard акција на подароци!
Купувај било кои зделки со Mastercard картичка и освој подарок!
Дознај повеќе тука!

Опис

Кораб Трница се наоѓа во срцето на националниот парк Маврово, нудејќи пејзаж  кој го одзема здивот, далеку од  секојдневните дразби и притисоци од урбаниот начин на живот. Уникатен и единствен, комплексот нуди разновидни содржини. Во вашиот престој ќе имате можност да се приклучите на некоја од  незаборавните тури за јавање коњи, да ја вкусите вкусната традиционална храна од ресторанот Трница, пловење со чамци на Мавровското езеро и организирани излети. Бесплатно добивате: организирано планинарење со локален водич, велосипедска тура и риболов со опрема од хотелот.

Кораб Трница е компанија со традиција од 1945  година, оваа година комплексот е комплетно реновиран во ново руво достапно за сите, а се состои од хотел, ресторан, продавница, автокамп, фарма и млекара.

Располага со: ресторан, лоби бар, WiFi, фен, планинарски патеки, продавница, бесплатен паркинг, сала за состаноци, базен, лоби бар, продавница.

Во близина се наоѓаат  прочуениот манастир “Св. Јован Бигорски” , Рајчичкиот манстир, преубавото течение на реката Радика, и планините Кораб, Бистра и Шара. Доколку гостите се одлучат за тура со коњи ќе имаат можност да го видат спојувањето на овие три планини и со ланч пакети да ручаат во природа.

Grouper водич:

Според една легенда, во минатото тука се одиграла страшна битка, во која многу војници загинале, поради што местото го добило името „ Мавро “ односно „ Црно “ (поле).
Една од поголемите атракции во селото е старата црква „Св. Никола Летен“, која е изградена од рекански мајстори во 1850 година. Црквата е потопена под Мавровското Езеро во 1953 година, но секое лето поради варијабилниот водостој на езерото, црквата е на суво. Во средината на 90-те години на 20 век во Маврово започнува градењето на нова црква "Св. Никола", слична на потопената, која е завршена во 2006 година.
Знаменитости:

 • Црква "Св. Никола Летен"
 • Црква "Св. Никола"
 • Црква "Успение на Пресвета Богородица"
 • Црква "Св. Јован Крстител"
 • Шаркоски Рид
 • Св. Никола - некропола од доцен среден век
 • Шаркова Дупка
 • Голема Пештера
 • Пештер
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.