#ТимскиАктивности - Игра, Дружење, Натпревар! Вистинска авантура со Коњички клуб Бистра Галичник - Sherpa Horse riding! До 63% попуст на адреналинска планинска тура на јавање коњи (обука + заштитна облека) и дегустација на сирењe на Галичник

Цена од

1100 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3000 ден.

Попуст

63%

Заштеда

1900 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 159

Добивате

Тимска активност: Адреналинска планинска тура на јавање коњи на Галичник за термин по избор

Опции на понудата:

Од понеделник до петок 3,000 ден. 1,100 ден.
Сабота и недела 3,000 ден. 1,240 ден.

Вкучено:

 • Обука за јавање коњ
 • Заштитна опрема за јавање
 • Јавање
 • Дегустација на сирења (сирење, ракија, домашна пита, ракија, домат, салати)

*Времетраењето на турата е 4 часа (турите започнуваат од 9:30ч. и 13:30ч)

Стимулира: адреналин, авантуристички дух, уживање во природа, откривање нови работи, истражување, дружење

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.04.2019 до 31.07.2019
 • Потребно е да закажете јавање 5 до 10 дена претходно на тел. 077 648 679
 • Закажувањето за термините и распоредот на групите се предмет на договор
 • Местото на состанување е ранчот на 1 км. пред селото Галичник / повеке информации ќе добиете при резервацијата
 • Пред почетокот на турата се презентираат основните техники по каубојско јавање
 • Приближно времетраење на турата е 4 часа.
 • Во зависност од побарувачката на клиентите турите започнуваат од 9:30ч. и 13:30ч. При резервација ќе биде обезбедено Вашето место во соодветната група
 • Промена на веќе закажан термин е дозволена до 2 дена пред турата! Доколку го откажете терминот 1 ден пред закажаниот термин за јавање купоните се сметаат за искористени и немате право на презакажување на термин
 • Потребна е доплата од 30 ден. по лице за туристичка такса за влез во националниот парк (доплатата се врши на лице место)
 • Напомена: Пред јавањето се потпишува пристапница за јавање
 • Ограничени количини!
 • ДОКОЛКУ РЕЗЕРВИРАТЕ ТЕРМИН, А НЕ СЕ ПОЈАВИТЕ НА ТУРАТА КУПОНИТЕ ВИ ПРОПАЃААТ, ОДНОСНО СЕ ПОНИШТУВААТ И НЕ МОЖАТ ДА БИДАТ РЕФУНДИРАНИ

Потребна ви е фактура? Нема проблем. Има 2 начини.

 • Купете ги купоните со картичката од вашата фирма и пишете ни на [email protected]
 • Сакате да платите преку e-banking? Побарајте про-фактура на [email protected]
 • Во маилот навете ги следните податоци: име и адреса на вашата команија, корисничко име на Grouper профилот, линк од зделката и број на купони.

Опис

Оваа зделка е дел од кампањата #ТимскиАктивности.

Прочитај повеќе за кампањата во блог постот.

---------------------------------------------------------------------

Како придонесува за тимот?

Подарете едно поинакво и незаборавно искуство во природа! За сите љубители во природата, убавите пајсажи и оние кои го негуваат аватуристичкиот дух, време е на вашата листа на незаборавни искуства и авантури да ја додадете и оваа. Соберете го тимот и поминете незаборавни часови во јавање на коњи низ ѓивописната природа на планината Кораб. За да биде уште понезаборавно, искуството е збогатено со опрема за риболов и велосипеди за велосипедска тура низ прекрасното подножје на планината. Едно е сигурно: секој член на тимот ќе се врати на работа со уште поголема љубов кон природата, збогатен дух и желба за се повеќе адреналински искуства и моменти. А тимската среќа, сплотеност и градење на заеднички дух на дружење и зблужување со колегите се неизбежи и ќе траат долго...или барем до следниот тим билдинг :)

Национален парк – Маврово

Националниот парк Маврово со своите преубави пејзажи исполнети со шуми, езери и реки претставува едно од највпечатливите предели во Македонија. Простирајќи се на површина од  300 км², овој природен резерват на своите посeтители им открива природа која изоблиува со со природно-географски богатства: кањони, планини, езера, густи шуми и вегетација ишарана со безброј реки и потоци со брзаци, водопади и кристално бистра вода кои го збогатуваат овој и онака исполнет предел со разновиден природен и животински свет.

Повеќето од највисоките планински врвови се наоѓаат на планинските масиви кои го сочинуваат овој парк. Планините Шара, Дешад и Бистра кои со своите врвови стојат под импозатниот врв на планината Кораб (2,764 м.) го прават овој планински венец  уште пофасцинантен. Шумите на овие планини се дом на разноврсна флора и фауна.

Бистра е една од најинтересните планини на територијата на Република Македонија. На оваа планина има неколку врвови на 2,000 м. од кои најв исок е Меденица на 2,163 м. надморска височина. Од врвот на Меденица се простира преубава глетка на околината, на запад планината Кораб, а на север Мавровското езеро и Националниот парк кои  откриваат нови убавини и разнобоен пејзаж исполнет со коњи, раштркани стада на овци, снежни планински врвови во јули, планински цвеќиња, столетни дрвја,...глетка која мора да се искуси.

Галичник е планинско село на падините на планината Бистра на надморска височина од 1300-1600 метри и на само 10 км од Мавровското езеро. Заедно со Лазарополе овие две села се двете најголеми и најстари Мијачки села во регионот. Галичник ја има зачувано својата традиционална архитектура и заедно со природната околина  успева да го задржи вниманието на секој посетител како едно од најмагичните места во Македонија. Во минатото економијата на Галичник зависела од производите што ги добивале од своите стада овци. Во овој предел е развиена богата трговија со кавалитетни производи од млеко, месо и волна. Особено ценет прозивод е кашкавалот и белото сирење. Секако не треба да се заборават и локалните специјалитети како што се бакрдан, јогурт и овчо месо.

Јавањето на грбот на еден коњ нуди посебно искуство и особено возбудлив начин на уживање во богатствата на Националниот парк – Маврово. Ова е несекојдневен начин да се откријат убавините на овој крај, далеку од секојдневните дразби и притисоци од урбаниот начин на живот. Придружете ни се во обиколката на преубавите предели, глетки полни со моќни планини, бистри потоци и пространи и зелени шуми. Сместувањето е во стари села, уживајќи ги вкусовите на  традиционално подготвените  јадења. 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.