53 ја следат оваа компанија


- 30%

Конзола AR Blaster Gaming Пиштол

700 ден.

490 ден.

Опис

Карактеристики на производот:

 • ПОВРЗУВАЊЕ НА УРЕДОТ
 • Со скенер за QR, скенирајте го QR-кодот на кутијата од производот, ќе ве одведе на страница каде што треба да изберете дали сакате апликација за Android или IOS, во зависност од системот на вашиот телефон.
 • Апликацијата што ја преземате се вика „ARGun“.
 • После тоа треба да го вклучите Bluetooth-от на телефонот (не го спарувајте уредот со конзолата, само треба да го вклучите Bluetooth-от)
 • Откако ќе ги вметнете батериите во конзолата и ќе ја вклучите, треба да видите сино трепкачко светло што покажува дека конзолата е вклучена и дека Bluetooth е активен.
 • Останува да ја стартувате апликацијата и на конзолата да го држите окидачот за пукање, телефонот и конзолата треба да се поврзат многу брзо.
 • РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО ЦРН ЕКРАН ОТКАКО КЕ СЕ СТАРТУВА АПЛИКАЦИЈАТА
 • Неопходно е да отидете во “Settings” на телефонот , а потоа во “apps”, потоа да ја пронајдете апликацијата “ARGun” и под “permissions” да дозволите сè.
 • ПОВРЗУВАЊЕ НА УРЕДОТ
 • Со скенер за QR, скенирајте го QR-кодот на кутијата од производот, ќе ве одведе на страница каде што треба да изберете дали сакате апликација за Android или IOS, во зависност од системот на вашиот телефон.
 • Апликацијата што ја превземате се вика „ARGun“.
 • После тоа треба да го вклучите Bluetooth-от на телефонот (не го спарувајте уредот со конзолата, само треба да го вклучите Bluetooth-от)
 • Откако ќе ги вметнете батериите во конзолата и ќе ја вклучите, треба да видите сино трепкачко светло што покажува дека конзолата е вклучена и дека Bluetooth е активен.
 • Останува да ја стартувате апликацијата и на конзолата да го држите окидачот за пукање, телефонот и конзолата треба да се поврзат многу брзо.
 • РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО ЦРН ЕКРАН ОТКАКО КЕ СЕ СТАРТУВА АПЛИКАЦИЈАТА
 • Неопходно е да отидете во “Settings” на телефонот , а потоа во “apps”, потоа да ја пронајдете апликацијата “ARGun” и под “permissions” да дозволите сè.

Конзолата AR (Augmented Reality) е забавен уред кој работи со вашиот паметен телефон и се користи за игри. Преземете ја апликацијата AR GUN (app store, google play), поврзете ја AR конзолата преку Bluetooth со вашиот паметен телефон и дејството може да започне. Најзабавно е да играте игри во прво лице, бидејќи на тој начин можете да ги искористите ротациите од 360 ° и максималната подвижност додека играте. Овој популарен модел има дополнителни команди за брзо менување на муниција, зумирање и мал џојстик од страната што се користи за движење во просторот. Апликацијата AR GUN поддржува и зголемена реалност, така што ќе може да пукате кон непријателите додека вашата моментална околина се прикажува во позадина. Ако вашите деца обожаваат игри со мобилен телефон, овој производ ќе ги воодушеви.
Компатибилен со Android и iOS.

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.