Најдобрата корејска козметика од ELLOXY! До 40% попуст на производ по избор од брендовите EYENLIP, SOME BY MI, COSRX, iUNIK, MISSHA, HEIMISH, BEAUTY OF JOSEON или ONE THING

Цена од

515 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

736 ден.

Попуст

30%

Заштеда

221 ден.

Купени: 36

 • Пандил Шишков бр. 1, Аеродром, Скопје,

  Одведи ме таму

  071 443 305

  [email protected]

Добивате

Повеќе за производите прочитајте во делот ОПИС, за доставата во делот УСЛОВИ
 

Опции на понудата:

EYENLIP Pure Snail Recovery Eye Cream 30ml 736 ден. 515 ден.
EYENLIP Green Avocado Bubble Toks Cleanser 100ml 920 ден. 644 ден.
EYENLIP PH CICA Cleansing Oil 150ml 946 ден. 662 ден.
ЕYENLIP Deep Hyaluron8 Ampoule Cream 50ml 1,050 ден. 735 ден.
EYENLIP Intense Rich Active Eye Cream 50ml 1,050 ден. 787 ден.
EYENLIP Intense Rich Active Cream 100ml 1,250 ден. 1,000 ден.
EYENLIP Salmon & Peptide Nutrition Cream 50ml 1,250 ден. 1,000 ден.
EYENLIP Salmon & Peptide Nutrition Serum 50ml 1,390 ден. 1,112 ден.
BEAUTY OF JOSEON Revive Eye Serum : Ginseng + Retinal 30ml 950 ден. 807 ден.
BEAUTY OF JOSEON Relief Sun : Rice + Probiotics 50ml 1,176 ден. 1,000 ден.
SOMEBYMI BYE BYE BLACKHEAD 30 Days Miracle Green Tea Tox Bubble Cleanser 120g 1,090 ден. 763 ден.
SOMEBYMI AHA-BHA-PHA 30 Days Miracle Serum 50ml 1,265 ден. 885 ден.
SOME BY MI Truecica Aqua Calming Sun Cream SPF50+ / PA++++ 50ml 1,332 ден. 932 ден.
COSRX Aloe Soothing Sun Cream 50 ml 950 ден. 760 ден.
iUNIK Rose Galactomyces Silky Tone Up Cream 40ml 990 ден. 594 ден.
iUNIK Rose Galactomyces Synergy Serum 50ml 1,012 ден. 607 ден.
iUNIK Rose Galactomyces Essential Toner 200ml 1,099 ден. 662 ден.
MISSHA Perfect Lip & Eye Makeup Remover 155ml 740 ден. 518 ден.
ONE THING Centella Asiatica Extract 150ml 1,160 ден. 812 ден.
ONE THING Centella Soothing Cream 100ml 1,310 ден. 917 ден.
ONE THING Houttuynia Cordata Serum 80ml 1,554 ден. 1,088 ден.
HEIMISH All Clean Mini Kit Version 1 850 ден. 595 ден.
HEIMISH All Clean balm 120ml 998 ден. 898 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 02.03.2023 до 31.03.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Доставата не е вклучена во цената и изнесува 135 ден. (се доплаќа при прием на пратката)
 • По купување на купонот испратете ги податоците за достава на e-mail: [email protected] (име, презиме, адреса, телефонски број и кодовите од купонот)
 • Доколку имате нарачка над 1200 ден, доставата е бесплатна
 • Доставата се врши во рок од 2-3 работни дена
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

EYENLIP PH CICA Cleansing Oil 150ml

Маслото базирано на екстракт од Centella asiatica е наменето за темелно, но во исто време и многу нежно отстранување на шминката дури и од најчувствителната кожа која реагира на козметички производи.

Екстрактот Centella asiatica има смирувачки, антиинфламаторни, зацврстувачки, антиоксидантни својства, го ублажува стресот, одржува оптимално ниво на влажност долго време, и помага на кожата да се спротивстави на негативните ефекти на факторите на околината (ултравиолетово зрачење, ветер, високи или ниски температури), спречува појавата на лупење и испукана кожа.

PH CICA Cleansing Oil е хипоалергено масло со одлична моќ за чистење и комплекс од цика,  ги содржи само активните состојки во centella asiatica, што е ефикасно за чувствителна кожа. Исто така, помага во хидратација, смирување на кожата и спречува оштетување на кожата со екстракт од лист од чајно дрво

EYENLIP Green Avocado Bubble Toks Cleanser 100ml

 • Овој чистач содржи екстракт од авокадо, ефикасно ја чисти кожата и ја одржува хидрирана.
 • Текстура слична на желе која формира густа пена која ги чисти нечистотиите во порите.

ЕYENLIP Deep Hyaluron8 Ampoule Cream 50ml.

 • Содржи 8 видови на хијалуронска киселина за подобрување на чувствителната кожа, ја штити кожата и го зголемување времето на задржување на влагата.
 • Производ 2 во 1, високо хидратантна ампула и крема која ја одржува кожата сјајна долго време.

EYENLIP Pure Snail Recovery Eye Cream 30ml

 • Формулација со богат навлажнувачки ефект кој помага да се формира и подобри кожната бариера.Слузот од полжав ја подобрува способноста на кожата да ја зачува влажноста, одржувајќи ја хидрирана долго време.
 • Овозможува регенерација на кожата, како и намалување на брчките.
 • Добро се впива во кожата околу очите која најчесто е сува и тенка.Обезбедува богата исхрана и хидратација на грубата кожа за да ја направи и одржи нежна, исполнета и мазна.

EYENLIP Intense Rich Active Eye Cream 50ml / 100ml

 • Овој крем за околу очи содржи 5 вида церамиди и 3 вида колаген кои помагаат во зајакнување на кожната бариера и помагаат во подобрување на брчките околу очите.
 • Ја хидрира кожата со натриум хијалуронат кој е додаден во формулата.
 • Помага во подобрување на еластичноста на кожата поради додадениот колаген во формулата.
 • Богата, но лесна текстура која ја храни кожата во пределот околу очите.

EYENLIP Salmon & Peptide Nutrition Cream 50ml

Овој регенеративен хранлив крем формулиран со масло од лосос, церамиди, пептиди и алантоин интензивно ја хидрира и ја храни кожата, ги намалува брчките и ја подобрува текстурата на кожата. Маслото од лосос ја враќа цврстината и еластичноста на кожата, ја намалува длабочината на брчките и го спречува создавањето на нови. Церамид-3 ја обновува и зајакнува бариерата за влажност на кожата, спречувајќи испарување на влагата. Погоден за нормална, сува и комбинирана кожа.

 • Без парабен
 • Без сулфати
 • Без есенцијални масла

EYENLIP Salmon & Peptide Nutrition Serum 50ml

Серумот за лице содржи масло од лосос, хијалуронска киселина, глицерин и други компоненти кои помагаат да се задржи влажноста во кожата подолго време.

Пантенолот и бетаинот ја зајакнуваат бариерата на кожата и ја штитат кожата од УВ зраци, загадување, прашина од околината.

Содржи и ниацинамид и аденозин, кои ја намалуваат длабочината на брчките и ја осветлуваат кожата.

SOMEBYMI AHA-BHA-PHA 30 Days Miracle Serum 50ml

SOME BY MI AHA BHA PHA 30 Days Miracle Serum е двофазен серум кој нежно ја ексфолира кожата преку AHA, BHA и PHA, правеќи ја кожата почиста.

 • Формулиран со 14,5% Centella asiatica екстракт и 10 000 ppm Tea tree leaf water од чајно дрво.
 • Овој серум е соодветен за кожа склона кон акни, дамки и мрсна кожа преку контрола на себумот, ја смирува, зајакнува и заштитува кожата.

COSRX Aloe Soothing Sun Cream 50 ml

 • Формулиран со екстракт од лист Aloe Arborescens, дневниот смирувачки крем за сончање е толку лесен што се чувствува како хидратантен крем и не остава никаква бела трага.
 • Овој крем за сончање комбинира хидратација и заштита од сонце со SPF50 PA +++. Eкстрактот од лист од алое ја одржува кожата хидрирана дури и во најжешките денови.

SOMEBYMI BYE BYE BLACKHEAD 30 Days Miracle Green Tea Tox Bubble Cleanser 120g

SOME BY MI Bye Bye Blackhead 30 Days Miracle Green Tea Tox Bubble Cleanser нежно ги растопува црнките и нечистотиите

 • Составен е од 16 состојки на чај, вклучувајќи зелен чај и природен извор на BHA
 • Овој чистач за лице ја ексфолира, осветлува кожата и ги затегнува порите
 • Резулатот е свежа, сјајна и мазна кожа

SOME BY MI Truecica Aqua Calming Sun Cream SPF50+ / PA++++ 50ml

Лесен крем за заштита од сонце кој ефикасно се спротивставува на УВ зраците и ја смирува кожата. Има широк спектар на заштита SPF50+/PA++++. Формулата содржи состојки кои ја смируваат кожата како цика, екстракт од лист од алое вера и екстракт од бел воден крин, не остава бела трага по нанесувањето. Овој дерматолошки тестиран крем за заштита од сонце е задолжителен производ во лето за оние со чувствителна кожа.

iUNIK Rose Galactomyces Silky Tone Up Cream 40ml

 • Формулиран со galactomyces, розова вода и природни растителни екстракти, овој лесен крем за тонирање го регулира нивото на влага на кожата и ја храни кожата, оставајќи чувство на свиленкаста, мазна, светла и чиста кожа.
 • Збогатен со мешан екстракт од жито за заштита на кожата од ултравиолетовите зраци, resmelin complex за смирување и осветлување на кожата и ниацинамид за намалување на појавата на брчки и фини линии.
 • По нега на кожата, нанесете рамномерно на лицето за да го подобрите тенот и да постигнете природен, розев тон.

iUNIK Rose Galactomyces Essential Toner 200ml

iUnik Rose Galactomyces Essential Toner содржи 70%  вода од цвет од Rosa Damascena за смирување и негување на кожата

 • Содржи ферментиран филтрат на Galactomyces кој помага во одложување на знаците на стареење
 • Помага и да се намалат црнките и и митесерите
 • Погоден за масна кожа

iUNIK Rose Galactomyces Synergy Serum 50ml

 • UNIK Rose Galactomyces Synergy Serum помага при навлажнување, осветлување, контрола на маснотиите на кожата и минимизирање на појавата на брчки.
 • Синергистичката формула на овој серум е погодна за оние кои имаат кожа без сјај, потемнет тен на кожата, масна кожа и проширени пори.

MISSHA Perfect Lip & Eye Makeup Remover 155ml

Чистењето е совршено! Темелно отстранете ја тврдоглавата шминка со средство за чистење на база на морска вода и масло 2-во-1. Екстрактите од cornflower,false daisy и пореч обезбедуваат смирувачка нега на областа околу очите и усните.

*Се препорачува за сите типови кожа.

ONE THING Houttuynia Cordata Serum 80ml

Овој серум содржи екстракт од Houttuynia Cordata за смирување на кожата, осум видови на хијалуронска киселина за да обезбеди хидратантна нега и пропандиол, амино киселини и масни киселини за отстранување на нечистотиите, задржуваjќи влажноста на кожата. Погоден за чувствителна кожа. Серумот е благ и е погоден за употреба кај чувствителна и проблематична кожа.

ONE THING Centella Asiatica Extract 150ml

Екстракт од Centella Asiatica (95%) помага за смирување, зајакнување и обновување на бариерата на кожата и ја одржува вашата кожа чиста. Концентрираниот екстракт може да се користи како тонер Centella или да се меша со други производи за да се зајакнат нивните ефекти.

ONE THING Centella Soothing Cream 100ml

Формулиран со Centella Asiatica и бета-глукан, овој крем ја смирува кожата и обезбедува богата влажност за здрав сјај. Нелеплива формула, од типот на есенција, која лесно се апсорбира и обезбедува долготрајна хидратација.

*Сите производи на ONE THING се со премиум квалитет, природен растителен извор со наједноставна листа на состојки

HEIMISH All Clean Mini Kit Version 1

Овој мини  сет содржи:

 • All Clean Green Foam 30ml
 • All Clean White Clay Foam 30ml
 • All Clean Balm 5ml
 • Black Tea Mask Pack 5ml
 • Bulgarian Rose Satin Cream 1.5ml x 3 pcs

HEIMISH All Clean balm 120ml

 • Balm е чистач со лесна текстура кој содржи природни масла за полесно чистење на шминката и нечистотиите без иритација и без да го наруши природниот баланс на кожата.
 • Содржи Shea путер со кој се одржува кожата свежа, еластична и блескава во текот на целиот ден.
 • Засилен е со екстракт од роза, кој ја смирува иритацијата и предизвикува обновување на клетките.
 • Кората од цитрус има детоксикациски својства испречува идна појава на акни.
 • Овој третман е наменет за сите типови на кожа, гарантира здрав и блескав изглед.

BEAUTY OF JOSEON Relief Sun : Rice + Probiotics 50ml

Опремен со SPF со широк спектар 50+ PA++++ за да заштити од UVA и UVB зраците. Овој органски крем за сончање доаѓа во лесна и брзо впивлива текстура која не остава бели траги. Дополнителните состојки како екстрактот од ориз и пробиотиците добиени од жито помагаат да се одржи кожата еластична и хидрирана. Формулиран без оксибензон, октиноксат и состојки од животинско потекло, Relief Sun е погоден за чувствителна кожа.

BEAUTY OF JOSEON Revive Eye Serum : Ginseng + Retinal 30ml

 • Формулиран со 10% екстракт од корен од женшен и 2% ретинален липозом за намалување на брчките на чувствителната област околу очите.
 • Богатите сапонини во женшенот обезбедуваат богата хидратација длабоко во кожата и ја одржуваат кожата целосно хидрирана во текот на целиот ден.
 • Витаминот А во Ретиналот обезбедува брза апсорпција на активните состојки за одлична нега и еластичност на кожата.
 • Хранливата текстура се нанесува нежно и не остава лепливи траги.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.