Недела на храна #СкопјеГурман! До 48% попуст на корејски специјалитет по избор: Rainbow sushi, нудли со пилешко и зеленчук, корејски хот дог Торнадо, бурито со месо и зеленчук, кимчи салата или Fish cake во ресторан Korean BBQ Tree House

РАСПРОДАДЕНО

Недела на храна #СкопјеГурман! До 48% попуст на корејски специјалитет по избор: Rainbow sushi, нудли со пилешко и зеленчук, корејски хот дог Торнадо, бурито со месо и зеленчук, кимчи салата или Fish cake во ресторан Korean BBQ Tree House

Цена

99 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

190 ден.

Попуст

48%

Заштеда

91 ден.

Купени : 87

 • (ГТЦ) Кеј 13-ти Ноември, бр. 1/5, Скопје, Македонија

 • 078 874 430

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 23:00 Саб: 10:00 - 23:00

Добивате

Корејски специјалитет по избор:

 • Rainbow sushi 6 парчиња, цена: 250 ден. 159 ден.
 • Нудли со пилешко и зеленчук, цена: 220 ден. 139 ден.
 • Корејски хот дог Торнадо, цена: 180 ден. 99 ден.
 • Бурито со месо и зеленчук, цена: 160 ден. 99 ден.
 • Кимчи салата, цена: 190 ден. 99 ден.
 • Fish cake 2 парчиња, цена: 160 ден. 99 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.06.2017 до 31.07.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација 
 • Поради високите температури работното време од 1.07.2017 ќе биде до 16 часот.
 • Недела локалот не работи
 • Понудата важи и "за носење"

Опис

Единствено место во градот кое нуди автентична корејска храна од секаков тип. Специјалитети од Кореа кои ќе ви откријат вкусови кои не сте знаеле дека постојат!

Состав на јадењата:

 • Rainbow sushi 6 парчиња: сурими, краставица, авокадо, морков и црвена зелка
 • Нудли со пилешко и зеленчук
 • Корејски хот дог Торнадо: компир и корејски зачини
 • Бурито со месо и зеленчук
 • Кимчи салата: салата од маринирана зелка, морков, краставица, кромид, лук и корејски лут зачин
 • Fish cake 2 парчиња: со крем или мармалад
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

SandraNicevska

Нешто за вегетаријанци? Освен Кимчи салата :D

Член на Grouper од: 11-01-2013

elenaadmin

@SandraNicevska Понудата на јадење моментално е тоа што е наведено во зделката. Во иднина ќе се потрудиме да обезбедиме повеќе зделки за вегетарјанци.

Член на Grouper од: 16-05-2017
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ