66% попуст на ноќевање + користење на СПА центар во Hotel Epinal 4* - Битола во вредност од 3694 ден. по цена од 1250 ден.

Цена

1250 ден.

Вредност

3694 ден.

Попуст

66%

Заштеда

2444 ден.

Купени: 61

Добивате

Понудата е по лице и истата вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Користење на СПА центарот (внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања и фитнес)

 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 26.09.2019 до 25.12.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • За закуп на соба потребни се минимум 2 лица, односно потребно е да купите минимум 2 купони
 • За дете до 6 години е бесплатно.
 • Доколку не го искористите купонот до истекот на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Превозот не е вклучен во понудата

Опис

Убавата атмосфера и комфорот на хотелот ќе ги воодушеват вашите сетила и ќе ве натераaт да останете малку подолго. Хотелот е опкружен со најпознатите места во Битола и идеално лоциран на главната улица "Широк сокак".

Без разлика дали вашите планови вклучуваат состаноци, конференции или одмор, хотел Епинал може да ве смести со стил и да ви овозможи професионална и брза услуга. Задоволството на клиентите е приоритет број еден и сите гости мора да уживаат во најтопло добредојде и насмевка.

Секоја од 66те стандардни соби, 6 луксузни соби и 2 претседателски апартмани во хотелот Епинал се пространи, удобни и вкусно декорирани со модерен мебел и сопствена бања, клима-уред, интернет конекција, фен, кабловска телевизија и телефон со директно бирање.

Grouper интересни факти за Битола

 • Градот е познат под името Град на Конзулите, бидејќи тука се наоѓале конзуларните претставништва на европските земји во времето на Отоманската Империја.
 • Не сте биле во Битола, ако не сте пиеле кафе на Широк Сокак - пешачка зона со најголемите продавници, ресторани, театарот со опера, галерии и многу други кафулиња и клубови.
 • Градот се наоѓа на римскиот пат Виа Игнација (Via Ignatia), каде што е и античкиот град Хераклеја Линкестис.
 • Реката Драгор тече низ центарот на Битола, со тек низ селата Дихово и Братин Дол. Се влева во Црна река (1 км северозападно од селото Новаци.)
 • Саат-кулата за многумина е и симбол на градот Битола. Според легендата, кулата е изградена кога отоманските власти во градот, односно Турците, поминале по сите околни села и собрале околу 60.000 јајца од коишто направиле малтер. Од смесата измешана со камења ја изградиле кулата чии цврсти ѕидови стојат и денес неоштетени.
 • Браќата Манаки - Јанаки и Милтон биле првите филмски сниматели на Балканот. Тие биле родени во влашкото село Авдела, кое денеска се наоѓа во Егејска Македонија.
 • Старата Битолска Чаршија со околу 900 дуќани и над 140 занаети и професии го диктираа темпото на животот на целокупното население и од градот, но и од околните места.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.