12 ја следат оваа компанија


Корсет платнен лумбален со фишбајни во големина по избор

3289 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Опис

Лумбален корсет со фишбајни кои се поставени вертикално од обете страни на ‘рбетот го стабилизираат, истовремено овозможувајќи му ограничена флексија и екстензија. Додека пак лепливите траки обезбедуваат дополнителна компресија и поддршка, а местењето е едноставно и лесно. При поставување на корсетите пожелно е пациентот да биде во лежечка положба за полесно фиксирање на лепливите траки. Големината на производот се одредува спрема скалата на мерки на самата кутија.

Медицински индикации:

 • M51(M51.0-M51.9) заболувања на интервертебракниот диск;
 • M47.0-M47.9 спондилоза;
 • M48.3-M48.5 спондилопатии;
 • M43.1 спондилолистеза;
 • M54.3 ишиалгија – не од повреда или оболен и.в. диск
 • M54.4 лумбаго со ишиалгија – не од повреда или оболен и.в. диск
 • M54.5 лумбаго – не поради изместување на и.в. диск
 • M54.9 дорзалгија, неознечено
 • T91.1 секвели од фрактура на ‘рбет.
 • кај зачестен болен синдром на лумбо сакрален ‘рбет, евидентиран кај избран лекар, спондилодеза, спондилолистеза

Шифра: E-WA401

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
 • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
 • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
 • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.