10 ја следат оваа компанија


Корсет платнен лумбален со фишбајни во големина по избор

3289 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • Булевар Кочо Рацин бр.75, Центар, 1000 Скопје, МАКЕДОНИЈА

  Одведи ме таму

  072 225 505, 2 3111 404

  info@medikapro.mk

 • Маршал Тито 36, 1200 Тетово, МАКЕДОНИЈА

  Одведи ме таму

  072 225 505

  info@medikapro.mk

 • Мице Козар 10, 7500 Прилеп, МАКЕДОНИЈА

  Одведи ме таму

  072 225 505

  info@medikapro.mk

Опис

Лумбален корсет со фишбајни кои се поставени вертикално од обете страни на ‘рбетот го стабилизираат, истовремено овозможувајќи му ограничена флексија и екстензија. Додека пак лепливите траки обезбедуваат дополнителна компресија и поддршка, а местењето е едноставно и лесно. При поставување на корсетите пожелно е пациентот да биде во лежечка положба за полесно фиксирање на лепливите траки. Големината на производот се одредува спрема скалата на мерки на самата кутија.

Медицински индикации:

 • M51(M51.0-M51.9) заболувања на интервертебракниот диск;
 • M47.0-M47.9 спондилоза;
 • M48.3-M48.5 спондилопатии;
 • M43.1 спондилолистеза;
 • M54.3 ишиалгија – не од повреда или оболен и.в. диск
 • M54.4 лумбаго со ишиалгија – не од повреда или оболен и.в. диск
 • M54.5 лумбаго – не поради изместување на и.в. диск
 • M54.9 дорзалгија, неознечено
 • T91.1 секвели од фрактура на ‘рбет.
 • кај зачестен болен синдром на лумбо сакрален ‘рбет, евидентиран кај избран лекар, спондилодеза, спондилолистеза

Шифра: E-WA401

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.