Корсет платнен лумбален со метални шини во големина по избор

2200 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • Булевар Кочо Рацин бр.75, Центар, 1000 Скопје, МАКЕДОНИЈА

  Одведи ме таму

  072 225 505, 2 3111 404

  info@medikapro.mk

 • Маршал Тито 36, 1200 Тетово, МАКЕДОНИЈА

  Одведи ме таму

  072 225 505

  info@medikapro.mk

 • Мице Козар 10, 7500 Прилеп, МАКЕДОНИЈА

  Одведи ме таму

  072 225 505

  info@medikapro.mk

Опис

Лумбален корсет со фишбајни кои се поставени вертикално од обете страни на ‘рбетот го стабилизираат, истовремено овозможувајќи му ограничена флексија и екстензија. Додека пак лепливите траки обезбедуваат дополнителна компресија и поддршка, а местењето е едноставно и лесно. При поставување на корсетите пожелно е пациентот да биде во лежечка положба за полесно фиксирање на лепливите траки. Големината на производот се одредува спрема скалата на мерки на самата кутија.

Медицински индикации:

 • M51(M51.0-M51.9) заболувања на интервертебракниот диск;
 • M47.0-M47.9 спондилоза;
 • M48.3-M48.5 спондилопатии;
 • M43.1 спондилолистеза;
 • M54.3 ишиалгија – не од повреда или оболен и.в. диск
 • M54.4 лумбаго со ишиалгија – не од повреда или оболен и.в. диск
 • M54.5 лумбаго – не поради изместување на и.в. диск
 • M54.9 дорзалгија, неознечено
 • T91.1 секвели од фрактура на ‘рбет.
 • кај зачестен болен синдром на лумбо сакрален ‘рбет, евидентиран кај избран лекар, спондилодеза, спондилолистеза

Шифра: E-WA113

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.