Релаксација во Дебарски Бањи (01.11-25.12.2019)! 52% попуст на ноќевање со појадок, ручек и вечера + бањски третман + карта за Аква Спарк во Хотел и Бања Косоврасти во вредност од 3110 ден. по цена од 1490 ден.

Цена

1490 ден.

Вредност

3110 ден.

Попуст

52%

Заштеда

1620 ден.

Купени: 275

 • Косоврасти, Macedonia

  Одведи ме таму

  046 842 222; 046 842 095

  info@bdcapa.com

Добивате

Понудата е по лице и вклучува дневен бањски третман:

 • Едно ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • Лекарски преглед
 • Сите третмани дадени од лекар освен масажа
 • Дневна карта за Аква Спарк

*Понудата важи само за петок сабота и недела

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.11.2019 до 25.12.2019
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот
 • За закуп на соба потребни се 2 купони, односно престој на 2 лица
 • Понудата важи само за петок сабота и недела
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања, односно да купите 2 купони
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќедневен престој
 • Колку ноќевања ќе престојувате толку дневни карти за Аква Спарк добивате!
 • Доплати:
 • За деца до 5.99 г. е бесплатно
 • За деца од 6 до 11.99 се доплаќа 730 денари на ден
 • За лица над 12 г. потребно е да се купи купон од соодветната опција
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Бања Косоврасти

Бања Косоврасти е современ ресорт со 75 модерни соби, сите со поглед кон Дебарското Езеро. Прекрасна природа, високи планини, кањонот на реката Радика, Дебарското Езеро Шпилје и пешачките патеки, се најпогодното место за релаксирачки прошетки како и за оние што бараат авантури и предизвици. Водата богата со здравје, со векови има докажано дека е единствено решение за лекување на разни болести.
Бања Косовраст има професионален лекарски тим кој ги применува старите природни фактори како и најсовремените достигнувања во медицината. Резултатите внимателно се следаат и се споредуваат со планираните. Особено внимание се обврнува за мотивирање на клиентите за активно учество во реализација на сите планирани активности, за ефективен третман за време на престојот.

Grouper интересни факти за Дебар

 • Термоминералните води се прочуени и се вбројуваат меѓу најпознатите бањски лековити води во Европа и светот за лекување на разни болести
 • Дебарските Бањи се рангирани на прво место во Европа а трето во светот.
 • Во непосредна близина е гипсената пештера Алчија, заштитено подрачје во категоријата - споменик на природата.
 • Долнореканските моми и жени со вештината која ја наследиле и научиле од нивните мајки и баби, прават вистински чуда од областа на рачната изработка. 
 • Изработуваат шамии со киски (висулци), од монистра, клабодан, свила, волница или волнена преѓа, везени, исплетени и исткаени.  Етно накит Made in Macedonia кој допрва ја очекува својата светска промоција.
 • Дебарската котлина има блага медитеранска клима во лето, и планинската клима во зима.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

bsekovska

Kako da kupime kuponi za cela nedela ako ponudata za popust vazi samo za vikend??

Член на Grouper од: 24-09-2012

sandra

Здраво, ве информираме дека понудата важи за викенд денови. За останатите денови важи редовната цена на хотелот и можете да ги комбинирате купоните за подолг престој со редовната понуда.

Член на Grouper од: 01-04-2019
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.