Дестинација Македонија! Доживејте ја автентичноста на Кратово (25.09-20.11.2019)! 38% попуст на ноќевање со појадок во Хотел Кратис во вредност од 1426 ден. по цена од 890 ден.

img

Цена

890 ден.

Вредност

1426 ден.

Попуст

38%

Заштеда

536 ден.

Купени: 12

Добивате

Понудата е по лице и вклучува едно ноќевање со појадок во Хотел Кратис

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.09.2019 до 20.11.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • За резервација на соба потребно е да престојувате 2 лица, т.е. да купите 2 купони
 • Задолжителна е претходна резервација 
 • По купување на купонот потребно е да ја потврдите резервацијата
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќедневен престој 
 • Превозот не е вклучен во понудата

Одберете Тим Билдинг патување во Дестинација Македонија! Пополнете ја оваа ФОРМА и ние ќе ви ја испратиме најдобрата понуда!

Потребна ви е фактура? Нема проблем. Има 2 начини.

 • Купете ги купоните со картичката од вашата фирма и пишете ни на [email protected]
 • Сакате да платите преку e-banking? Побарајте про-фактура на [email protected]
 • Во маилот навете ги следните податоци: име и адреса на вашата команија, корисничко име на Grouper профилот, линк од зделката и број на купони.

Опис

Хотел Кратис

ХОТЕЛ “КРАТИС” Кратово – е угостителски објект во туристичката мапа на Република Македонија. Се наоѓа во центарот на градот Кратово прочуен како град на кулите и мостовите. Кратово претставува идеално место излез од секојдневието и уживање во опуштена атмосвера како и за запознавање на типичната староградска македонска архитектура преку организирани прошетки и посета на локалните знаменитости со културно историско значење. Хотел Кратис претставува спој на традиционалното со модерното, спој на руралното со урбаното, спој на квалитетот со професионализмот!

Кратово е мал живописен град во Северо-Источниот дел на Македонија, познат е како град жив музеј, има блага и пријатна клима, и лоциран е во кратерот на изгаснат вулкан, од каде што произлегува неговото име. Кратово за време на Римското царство бил познат под името Кратискара, и бил богат град со неколку рудници на злато и многу дуќани каде што се продавало излеаното злато во форма на монети и златен накит.

Кратово е град на кулите, мостовите, римските рудници, старата чаршија, град на прекрасни цркви и манастири изградени уште во 14 век, Кратово е град на Св. Горѓи Кратовски, и е еден од најстарите градови во Македонија. Нечепнатата природа, чистиот воздух, старата архитектура, културно-историските знаменитости, гостопримството и посебната Кратовска кујна, го вбројуваат оваа гратче во една од најпосакуваните и најпосетувани туристички дестинации во Македонија.

Хотел Кратис Ви стои на располагање за да го збогати Вашиот престој во Античкиот град Кратово, преку организирање на посети на многубројните прастари градби и знаменитости во самиот град и во неговата околина.

Grouper интересни факти за Кратово

 • Кратово е познат како град на мостови и кули.
 • Речиси за секој објект во Кратово постојат легенди кои старите жители ги пренесуваат од колено на колено и вреди да ги слушнете кога ќе го посетите.
 • Лоциран е на западното подножје на планината Осогово, во кратер на изгаснат вулкан. 
 • Кулите во Кратово потекнуваат од средновековниот и турскиот период и се гордост на градот.
 • Архитектурата на Кратово е карактеристична по типичната староградска македонска архитектура.
 • Поради многу длабоките и стрмни клисури на речните корита, уште од стари времиња во Кратово биле изградени вкупно 17 мостови. Иако се градени во различни периоди, сите се ѕидани на ист начин и во ист стил. Денес на Кратовска Река се сочувани 4 камени, еден дрвен и еден бетонски мост кои се заштитени со закон.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.