50% попуст на Сет светлечка глина - 3 пакетчиња по 18гр од брендот i-Clay + бесплатна достава во Скопје од Креативни Деца во вредност од 458 ден. по цена од 229 ден.

Вредност

458 ден.

Попуст

50%

Заштеда

229 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 3 | Остануваат: 34

 • Аминта трети бр 54 (Аурис)

  Одведи ме таму

  02 2770 220 / 078 279 945

  sales@univel.com.mk

Добивате

Сет светлечка глина - 3 пакетчиња по 18гр 

*Играчката е наменета за деца над 4 години

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.12.2018 до 30.01.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производот може да се подигне од просториите на Auris (Аминта трети бр 54)
 • Производот може да го подигнете од компанијата или пак да ви биде доставен.
 • Бесплатна достава (само за реон на Скопје, за во Македонија се доплаќа зависно од градот)
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски).
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката

Опис

Што е iCLAY?

iCLAY e полимерна глина, мека и со нежна текстура. Наменета е за деца на возраст од 3 години но и за поголеми. Лесна е за употреба затоа што е на база на вода. Достапна е во повеќе бои кои
лесно се мешаат и со мешање даваат нови бои. Лесно се обликува со рацете, калапи или со други алати. Не бара печење, затоа што се суши на воздух. iCLAY не содржи глутен и не е токсична. Со
користење на iCLAY глината децата го моделираат својот 3D свет со трпение, развивајки ја својата фантазија и креативност.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.