7 ја следат оваа компанија


- 18%

Крем за нега на брада и мустаќи 75 мл.

1090 ден.

890 ден.

Шифра:

10033

Опис

Пакување: во алуминиумска лименка 75 мл.
Ги омекнува, потхранува и хидратира брадата и мустаќите и ја смирува и навлажнува кожата под нив
Збогатенa со кератин, масло од авокадо, маслиново масло и алое вера кои помагаат да се кондиционира брадата како и да се стимулира кожата под неа. Биотинот (познат и како витамин Х), помага во промовирање на здрава брада и мустаќи. Погоден е за оние кои имаат сува кожа, чешање на брадата и за оние кои имаат неуредна брада.
По нанесувањето остава долготраен пријатен мирис врз брадата.


Употреба: Се нанесува врз чиста, сува или малку влажна брада. Се трие мала количина на кремот меѓу дланките за да се загрее. Со нежни кружни движења се масира кожата и се нанесува кремот врз брадата и мустаќите.

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 2500 денари
  • За испорака под таа сума се доплаќаат 165 ден. за достава
  • Време потребно за достава: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на тел: 071397080 ; 070323124
  • Види ја продавницата на ""Morgan's Macedonia овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Една од најстарите компании за производство на козметика за коса во Англија и во светот - Morgan’s Pomade е основана во 1873 година. Над една милијарда тегли од оригиналната Morgan’s помада се продадени ширум светот. 

Се гордееме со нашите висококвалитетни, луксузни производи за коса и убавина за чие производство ги користиме најдобрите состојки и најновите технологии. 
Нашиот асортиман ги опфаќа професионалните берберски ретро производи и секогаш популарните производи за потемнување на коса. Од 1970-тите години наваму, MORGAN’S го прошири својот асортиман со формулирање на производи за стилизирање на коса и шампони. Во последниве години, женските креми за раце и лице на MORGAN’S стануваат многу популарни. 

Мажите ширум светот го избираат MORGAN’S за да постигнат класичен, елегантен и неверојатен изглед кој никогаш не излегува од мода.
Денес MORGAN’S POMADE ги дистрибуира своите производи во повеќе од 50 земји во светот меѓу кои и во Македонија.
Овластен дистрибутер за Македонија: ТРАМА-ИМПЕКС ДООЕЛ Скопје

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.