40% попуст на Криокси третман за лице + преглед од доктор специјалист дерматолог во Пзу Бонадерма

Вредност

2500 ден.

Попуст

40%

Заштеда

1010 ден.

Купени: 3

 • Васил Ѓоргов 20 б, Скопје (ТЦ Капиштец)

  Одведи ме таму

  070 257 668

  info@bonaderma.xyz

Добивате

Криокси третман на лице + преглед од доктор специјалист од ПЗУ Бонадерма (времетраење 60 мин.)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.01.2019 до 25.02.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

КРИОКСИ ТРЕТМАН :

Допинг за кожата и неинвазивна мезотерапија

Третманот започнува со дијамантска микродермоабразијa / хигиенски третман на лицето, за да се отстранат нечистотиите, површните кожни мртви клетки, исчистат акните.

Следува криотерапија со течен азот ( на температура од -196 *C ) кој ја лади кожата поради што лумените на крвните садови ќе се стеснат и последователно, ќе се прошират ( реактивна вазодилатација). Зголемената прокрвеност, обезбедува и зголемен дотур на кислород и нутритиенти во кожата. Со ширењето на лимфните или дренажните садови, се забрзува и детоксикацијата или ослободувањето на кожата од метаболните нус продукти.

Продолжуваме со окси терапија или примена на кислород под пластична маска ( 95% заситеност).

Крио и окси или криокси третманот го обезбедува ефектот на неинвазивна мезотерапија (внес на витамини, минерали, хијалурон, колаген, антиинфламаторни агенси во кожата без боцкање). Поради ова, додека е лицето под маска и кога истото се оксигенира, врз кожата се нанесуваат активни состојки одбрани во зависност од потребите на кожата.

Криокси терапијата ги забрзува метаболизамот и детоксикацијата на кожата, го смирува воспалителниот процес (црвенилото, акните), го превенира создавањето проширени капилари, го успорува стареењето на кожата и го стимулира создавањето колаген (се стеснуваат порите, измазнуваат брчките).

Со право, можеме да го препорачаме криокси третманот како допинг терапија за зрела и уморна кожа, како и терапија за проблематична кожа со акни!

Се советува серија од неколку криокси третмани во интервал од една до две недели за вашата кожа да блесне со магичен сјај!

ПЗУ Бонадерма е новооснована дерматолошко-естетска ординација, со лекар специјалист дерматовенеролог, Прим. Д-р Лидија Голева-Мишевска, која има долгогодишно работно искуство на Клиниката за дерматологија во Скопје. Своето знаење и работно искуство, го проширува и преку учество на повеќе дерматолошки конгреси во земјава и надвор, како и студиски престои на повеќе дерматолошки оддели во Шведска, Финска, Германија.

Располагаме со современа апаратура како ласер, апарати кои емитуваат радиобранови, ултразвучна кавитациона липосукција, сонофореза, виртуелна мезотерапија и класична мезотерапија, дијамантска микродермоабразија, инфузиона оксигенација, криотерапија… Успешно ја применуваме ПРП методата или Platelets Reach Plasma за успорување на процесот на стареење на кожата, за измазнување на лузни, за поттикнување раст на коса.

Останати услуги кои ги нуди ординацијата:

 • Прегледи на кожа, коса и нокти
 • Плазмолифтинг или ПРП методата за рејувенација на кожата, имазнување на лузните, стимулација на раст на коса
 • Трихолошки преглед и трихограм
 • Миколошки преглед со нативна микроскопија
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.