Летувајте на магичниот остров Ханиа - Крит, Грција (14.06-17.06.2019)! Четиридневен аранжман од 3 ноќевања со појадок во Villa Fleria 3* + вклучен авионски превоз од ТА Superior Travel

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

20150 ден.

Попуст

10%

Заштеда

2015 ден.

Добивате

Понудата е по лице за 3 ноќевања во двокреветна соба во Villa Fleria 3*:

Опции на понудата:

3 BB ноќевања + авионски превоз 20,150 ден. (325 еур)
18,135 ден. (293 еур)
3 BB ноќевања + авионски превоз за прво дете 16,120 ден. (260 еур)
14,508 ден. (234 еур)
3 BB ноќевања + авионски превоз за второ дете 23,870 ден. (385 еур)
21,483 ден. (347 еур)

Aранжманот вклучува:

 • 3 ноќевања со појадок, 4 дена, Крит
 • Повратен авионски билет: Солун - Крит - Солун
 • Еден чекиран багаж од 15 кг за 2 лица
 • Паркинг во Солун на аеродром за време на целиот аранжман

Услови

 • Купонот може да се искористи од 14.06.2019 до 17.06.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во агенцијата за да се информирате за слободни места и да направите резервација
 • По купување на купонот потребно е да потпишете договор за патувањe
 • Фамилија се сместува во апартман
 • Во понудата не е вклучено (доплата во агенција):
 • Аеродромски такси - 35 еур по лице
 • За трансфер: аеродром - хотел - аеродром се доплаќа 20 еур по лице
 • Трансфер: Скопје - Солун аеродром - Скопје
 • Можност за изнајмнување автомобил
 • Туристичката такса не е вклучена и се доплаќа на рецепција во хотелот
 • Поаѓање: Солун - Крит: 13:40 - 15:00 (14.06.2019)
 • Враќање: Крит- Солун:  21:50 - 23:10 (17.06.2019)
 • Компанија со која се врши авионскиот превоз е RYANAIR
 • Валиден биометриски пасош (120 дена од денот на патувањето)
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат

Опис

Villa Fleria поморските студија обезбедуваат идеална средина за пријатни и удобни празници во магичен Chania на Крит, во Грција. Се наоѓа на плажата на традиционалното село Пиргос Псилонеру, во близина на градот Ханија, во зелен амбиент на само 100 метри од морето. Се состои од три студија и два апартмани, сите со балкони и поглед кон морето. 

Вила Флерија создава идеални услови за релаксација и ги комбинира модерните удобности на собите со идилична поставка. Опкружен е со цветна градина од 0,5 хектари, полна со рози, бугенвила, жасмин, гераниум, калинка, смокви, кои создаваат прекрасен коктел од бои и мириси. Овде можете да уживате во вашиот појадок, чаша кафе или пијалок; можете да прочитате книга, да уживате во сонцето на удобни лежалки..

Уникатната положба, на природната граница помеѓу Егејското и Средоземното Море, ја прави климата на овој остров навистина неодолива.

Плажите на долгнавестиот остров не се споредуваат со ниту едно друго место на светот. Внатрешноста на копното пак е приказна сама за себе. Најголемиот дел од Крит е со надморска височина од 300 метри, но постојат два планински венци со врвови од преку 2.000 метри, коишто создаваат прекрасни пејзажи со раскошните долини, кањони и карпести предели и се вистинско задоволство за очите и душата. Со векови Крит има недопрена култура, своја, богата, горда и различна. Препознатлив е по критското вино и музика.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.